“Az év magánrendelője” 2015

Intézményünk a VP-Med Egészségcentrum és Oktatási Központ nyerte „Az év magánrendelője”címet!

A HáziPatika.com szervezésében idén második alkalommal megrendezett „Az év magánrendelője” versenyen, közel 500 pályázó közül, a VP-Med Egészségcentrum és Oktatási Központ egyéni praxis kategóriában elnyerte a szakmai zsűri első díját.

Az elismert egészségügyi szakemberekből álló zsűri az értékelés során többek között olyan szempontokat vett figyelembe, mint a praxis orvosainak tudományos minősítései, külföldi tanulmányútjai és az intézmény kommunikációja. A VP-Med Egészségcentrum szakmai tevékenységét kimagaslónak ítélték, intézményünk vezetője, Dr. Szabó Attila Kelet-Európában egyedülálló módon végez modern visszérműtéteket ClariVein mechano-kémiai módszerrel. Az eljárás lényege, hogy a hagyományos műtétekhez képest gyors és fájdalommentes, heg nélkül gyógyul, a páciens a műtét után azonnal lábra állhat, nem esik ki a munkából.

Egészséges lábak, ép lélek – hirdeti az Egészségcentrumunk mottója, mely arra utal, hogy az intézményünkben dr. Szegvári Olga vezetésével, családterápiával, pszichoterápiával, kognitív viselkedésterápiával és stresszkezeléssel is foglalkozunk.

Legnagyobb elismerésnek a gyógyultan, elégedetten távozó pácienseket tekintjük, küldetésünk, hogy a hozzánk forduló betegeket maximális odafigyeléssel, legjobb tudásunk szerint szolgáljuk. Dr. Szabó Attila, nemzetközileg elismert visszérspecialista ennek érdekében folyamatosan részt vesz szakmai továbbképzéseken, külföldön és a VP-Med Egészségcentrumban tart előadásokat és bemutató visszérműtéteket, amely több cég nemzetközileg akkreditált oktatási központja.

A VP-Med szakmai tevékenysége mellett a kommunikációját is elismerte a zsűri, hiszen pácienseik kényelmét teljes körű online tájékoztatással is szolgáljuk.

Dr. Szabó Attila, a VP-Med Egészségcentrum és Oktatási Központ ügyvezetője, valamint Dr. Szegvári Olga, az intézmény pszichoterapeutája a Magyar Tudományos Akadémián megtartott ünnepélyes díjátadón átvette az elismerő oklevelet.

04-untitled-IMG_3861

Köszönjük a ránk leadott rengeteg szavazatot, pácienseink támogatását!

A díjátadón készült képeket galériánkban megtekintheti.

Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Mi történik, ha nem távolítjuk el a tágult visszeret?
A tág visszérben felhalmozódó vér keringése lassú, ezért könnyebben trombotizál, mint az egészséges véna. A tartósan magas vénás nyomástól pigmentáció, fekély kialakulásának veszélye áll fenn. Azonban e szövődmények kialakulása előre nem megjósolható, kompressziós kezeléssel a trombózis és fekély kialakulásának rizikója jelentősen csökkenthető.
Ha befáslizom a lábam, akkor nem lesz trombózisom?
A jól megválasztott fásli és kompressziós harisnya valóban csökkenti a trombózis előfordulását. Azonban harisnyánál fontos a megfelelő kompressziós fokozat és kiterjedés (térd vagy combtő) betartása, a fásli minősége (kellően rugalmas) és felhelyezése meghatározza a kezelés sikerességét.
Mi az oka a visszeresség kialakulásának?
Kialakulása egyrészt örökletes, tehát a nagyszülők fontos szerepet játszhatnak benne! Az oka, hogy az erekben lévő billentyűk nem zárnak tökéletesen, így visszaáramlik a vér, amelytől az érfal kitágul, és a benne lévő vér pangásához vezet. Az örökletességen túl a mozgáshiány és a túlsúly is hozzájárulhatnak a kialakulásához. A panaszokkal érdemes minél gyorsabban szakemberhez fordulni!
Mennyi ideig kell kórházban maradni a visszérműtétet követően?
A visszérkezelés ambuláns sebészeti beavatkozásként történik: panaszmentesség esetén a műtét után rövid idővel kísérővel távozhat.
Hány alkalomra lesz szükségem?
Ez több tényezőtől is függhet, köztük a visszérbetegség előrehaladottságától is. Dr. Szabó Attila az alapos vizsgálatok után erre a kérdésére is választ ad. Jelentkezzen be most!
Mi az a doppler vizsgálat és mikor van rá szükség?
Ez a speciális ultrahangvizsgálat az érelmeszesedés diagnosztikájában alkalmazott vizsgálat. Alkalmas a vér áramlási irányának meghatározására, segít az érszűkületek és a trombózis diagnosztizálásában, az érszűkület mértékének meghatározásában. Visszérbetegség esetén az ultrahang vizsgálat ad pontos képet a tágult erekről, a Doppler önmagában nem elég!
Volt mélyvénás trombózisom, akkor is el lehet végezni a műtétet?
Ultrahang vizsgálattal dönthető el a mélyvénák állapota, ettől függ a műtét elvégezhetősége. Ha a mélyvénákban az áramlás nem megfelelő, és a vénás vér szállítására szükség van a felületes vénákra,  akkor nem szabad műtétet végezni.
Lehet baj, ha nem távolítjuk el a tágult visszeret?

A visszérbetegségek következtében a lábszár, a lábujjak vérellátása károsodik. A vénákban pangó vér lerakja a benne lévő színezőanyagokat, ezáltal a bőrön kiütések jelentkeznek. Az elhasznált, kötőszövetekbe szivárgó vér károsítja a szöveteket, azok veszítenek rugalmasságukból. A gyulladt, száraz, elvékonyodott bőr sokkal kevésbé lesz ellenálló a fertőző betegségekre, hamarabb elterjedhetnek a gombás betegségek. A trombózis és az orbánc a bőr apró repedései miatt alakulhat ki.

Néhány év elhanyagolt visszérprobléma már a láb fekélyesedéséhez vezethet.

A következmények elkerülése érdekében érdemes tehát eltávolítani a tágult visszereket. Súlyos esetekben mindenképp sebészi beavatkozás szükséges, amely már a panaszmentes időszakokban is javasolt. Ezzel megelőzhetőek a fájdalmas következmények.

Injekciós kezeléssel leginkább a bőrvénákat tudják kezelni. Ilyenkor gyulladáskeltő anyagot juttatnak a vénafalba, amellyel összetapasztják a beteg vénák falát, így elzárva azokat a keringésből.

Visszérproblémákkal forduljon szakorvoshoz! Várjuk Önt is budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben!