1. AGA Phlebo-Lift speciális műtőasztal

Az AGA Phlebo-Lift egy elektromosan működő, speciálisan az érsebészeti és bőrgyógyászati beavatkozások biztonságos és korszerű végrehajtására tervezett műtőasztal. A műtőasztalt zajmentesen működő motor mozgatja, melynek kapcsolója sűrített levegővel működik. A műtőasztal kívánt pozícióba történő beállítása lábbal irányítható, a kapcsoló segítségével. A speciális asztal előnye, hogy majdnem függőleges helyzetben (74 fokos szög) is megfelelő stabilitást biztosít a terápiás beavatkozás elvégzéséhez. Az asztal és váza könnyen tisztítható, és karcolásmentes felülettel bír.

Bővebb, angol nyelvű információ

2. MELAG Vacuklav 30B+ autokláv sterilizáló berendezés

Vízhálózatról működtethető 17 literes autokláv sterilizáló. Frakcionált elő- és utóvákuum lehetőség. A sterilizálás eredményességét és a sterilizált eszközök megfelelő szárazságát vízhűtéssel működő vákuumpumpa garantálja akár 5kg-s töltőtömegig.

Bővebb, angol nyelvű információ

3. Syris műtéti nagyító és polarizált fénnyel működő lámpa seprűvéna kezeléshez

A Syris vizualizációs rendszert úgy tervezték, hogy a páciens bőrének felszíne és a bőr alatti képletek kb. 1mm-es mélységben vizsgálhatóak legyenek. Az eszköz használata során választható működési mód, hogy a vizsgáló orvos a bőr felszínét, vagy a bőr felszíne alatti régiót kívánja megtekinteni. A Syris vizualizációs eszköz megkönnyíti a felhasználó részére a seprűvénák és a hajszálértágulatok kezelését. A készülék az optimális megvilágítás elérése érdekében fejpánttal állítható.

4., Lézerkészülék visszérműtétekhez – NeoLaser 1440 nm dióda lézer, radiális szállal

A NEOLASER 1440 NM dióda lézer széles körben alkalmazható rendszer a járóbeteg ellátástól a high-tech endoszkópos műtőkig. Kiemelkedően könnyen használható és egy olyan tulajdonságokkal bíró lézersugarat biztosít a kezelőorvos számára, mely a legmagasabb igényeknek is megfelel. Ez teszi igazi mindenessé a csúcssebészet számára.

5. ClariVein egyszer használatos katéterek érzéstelenítést nem igénylő műtétekhez

ClariVein® egy új endovaszkuláris technika a vénás rendellenességek kezelésében. Az eljárást elsőként az USA-ban vezették be. Az új eljárás két módszert kombinál. Az egyik a szkleroterápia katéteres formája, a másik pedig egy speciális katéterrel végzett mechanikus abláció. E hibrid rendszer előnye a bőrön keresztüli behatolás az érbe, az endovénás (éren belüli) kezelés, a csak a behatolás helyén alkalmazott minimális helyi érzéstelenítés (nincs szükség anesztéziára) és a rövid műtéti idő. Miután a műtét során nincs hőhatás, az esetleges idegsérülés esélye is minimálisra csökken.

Ez a forradalmian új készülék jelentős előnyöket biztosít a klinikai dolgozók, páciensek számára:
• Biztonságos és hatékony módszer, nincs szükség anesztéziára.
• Kiküszöböli az idegek vagy a bőr károsodását.
• Ideálisan kezelhetőek ezzel a módszerrel nagy vagy kisebb véna saphenák.
• A betegek komofortérzete javul.
• A fertőzés lehetősége csaknem kizárt.
• Feleslegessé teszi a katéter cseréjét, így gyorsabbá válik a műtéti folyamat.

6. Nouvag DP30 infúziós pumpa a helyi érzéstelenítő gyors és fájdalommentes beadásához

A Nouvag DP30 infúziós pumpa használatával maximális biztonság mellett, fájdalommentesen végezhető el a bőr, és a bőr alatti szövetek helyi érzéstelenítése.

A készülék előnyei:
Pontosan beállítható adagolás
Könnyen tisztítható, higiénikus kivitelezés
A beépített perisztaltikus pumpa zajmentesen működik.
Teljesen zárt vezérlőegység
Időkímélő alkalmazhatóság

7. VeinLite LED a vénák láthatóbbá tételére seprűvéna kezeléshez

Az új Veinlite LED készülék a legerősebb kisméretű átvilágító rendszer, mely segít a vénák vizsgálatában. Az egyedülálló C-alakú design és az oldalsó-átvilágítás módszer egyenletes megvilágítást biztosít a vénák vizsgálatához, és kezeléséhez. A Veinlite LED gyermekek és csecsemők vizsgálata során is alkalmazható, alkalmazás nem jár együtt jelentős hőhatással.

Bővebb, angol nyelvű információ 

8. UH készülék diagnosztikára és műtétekhez – SonoScape S6

Az S6 egy teljes értékű, hordozható Color Doppler rendszer, mely széles körben használható a klinikai gyakorlatban. A SonoScape ezt a készüléket az alapvető klinikai követelmények kielégítésére alkotta meg a radiológiai, kardiológiai, szülészet-nőgyógyászati, vaszkuláris területeken és a lágyrészek vizsgálatához.

A kivételes szoftver-csomagoknak, a professzionális vizsgálófejeknek, a beépített akkumulátornak és a felhasználóbarát dizájnnak köszönhetően az S6 lehetővé teszi a páciensek kompromisszummentes kiszolgálását bárhol és bármikor.

Bővebb, angol nyelvű információ

9. EVFR rádiófrekvenciás készülék visszérkezelésre és műtétekhez

A belga székhelyű F Care Systems társaság által 2009-ben kifejlesztett EVRF ®: Endo vénás rádiófrekvenciás készülék lehetővé teszi a seprűvénák, kisebb visszértágulatok, illetve nagyobb kiterjedésű vénás rendellenességet kezelését. Az F Care Systems EVRF készüléke alkalmas mind a kisebb oldalágak, mind a nagyobb fő vénatözsek műtéti ellátására is. A készülék segítségével a mikrohullámot használjuk fel a kezelésre, amely magas frekvenciájú energia segítségével hőhatást fejt ki az erekre: az úgynevezett termokoaguláció révén hat. Az igen vékony, speciálisan szigetelt tű 4 MHz frekvenciájú rezgése által kiváltott hőhatás elpusztítja a kapilláris erek falát és azok tartalmát is: a kezelt érfal összezáródik, a benne lévő vér hirtelen megalvad, sejtjei szétesnek. A tű fala szigetelt, ez megvédi a bőrt és a környező szöveteket a hőhatástól. Az eljárás szinte fájdalommentes és bármely testrészen elvégezhető, beleértve az arcot, a térd és boka környékét, amelyet egyébként nagyon nehéz kezelni.

Bővebb, angol nyelvű információ

10. Meditech G3C betegőrző monitor

A készülék leírása:

Elektrosebészeti felhasználás esetén interferencia nem lép fel.
Mellkasi impedancia és kilégzési légzésfigyelés egyszerre.
10,4” színes TFT LCD kijelző, nagy fényerejű, 7 hullámforma jeleníthető meg egyszerre a képernyőn.
Alacsony áramfogyasztás, újratölthető nagykapacitású beépített akkumulátorral.
Fejlett digitális technológia, pontos SpO2 mérés alacsony perfúzió esetén is.
ST-figyelés, pacemaker és aritmia analízis.
7 csatornás EKG hullámforma. Képes tárolni 5 fehasználó által definiált megjelenítési formátumot
Audiovizuális riasztás
Felnőtt, gyermek és újszülött kiegészítőkkel
Használható a betegszobában, mentőben, műtőben, PACU, ICU, CCU, stb
WAN kommunikációs funkció, hálózati csatlakozás központi monitorhoz.
Opcionális CO2 érzékelő funkció

Bővebb, angol nyelvű információ

11. Mortara ELI 230 EKG készülék

Az ELI 230 egy kisméretű, hordozható EKG készülék, melyet elsősorban házi- üzem- és magánorvosi rendelők, rendelőintézetek, illetve kisebb felvételszámot igénylő kórházi osztályok alkalmaznak. A készülék beépített, 21 cm széles hőíró nyomtatót tartalmaz, melynek segítségével egymás alá nyomtatja a 12 elvezetést. Rendkívül jó áttekintést biztosít a diagnosztikához. A készülék a Mortara Veritas nevű elemző algoritmusát tartalmazza, mely a világ egyik legelismertebb EKG algoritmusa. Biztosítja az EKG mérést (távolság, amplitudó, idő, tengely adatok, átlagos RR, QTcF, QTcB értékek), továbbá az életkori és a nemi sajátosságoknak megfelelő szöveges EKG értékelést, beleértve az indoklási adatokat is.

Bővebb, angol nyelvű információ

12. VEIN VIEWER FLEX VÉNAVIZUALIZÁCIÓS ESZKÖZ  A SEPRŰVÉNÁK  KEZELÉSÉHEZ

Hazánkban elsőként alkalmazzuk az USA-ban kifejlesztett VeinViewer Flex vénavizualizációs eszközt a seprűvénák kezelése során. A készülék a bőrt infravörös fénnyel világítja meg, ily módon láthatóvá téve a bőr alatt mélyebben futó ereket is, majd a képet ugyanoda, a bőrre vetíti. A seprűvénák kezelésének hatékonysága ezzel jelentősen nő, hiszen nemcsak a látható vénákat, hanem az azokat tápláló nagyobb ereket is tudjuk kezelni.

Bővebb, angol nyelvű információ

 
Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Szeretnék visszérműtétet, de még előbb tervezünk gyereket
Inkább a terhesség előtt, érdemes elvégezni a műtétet, mert a terhesség alatt tovább romlik az állapot, kialakulhat trombózis a hormonális és mechanikai hatások miatt.
Mennyi ideig kell műtét után kompressziós harisnyát viselni?
Erre nincs egyértelmű adat, bizonyos vizsgálatok szerint csak 2-3 napig, általában 1-2 hétig javasolják a műtét utáni kompressziót. Az első 1-2 napban valóban fontos a megfelelő nyomás, amely a mélyvénákban az áramlást növelik, az esetleg elszakított visszér oldalágak vérzését, így a kialakuló bőr alatti vérömleny nagyságát csökkentik. Néhány nap után nem kell viselni a harisnyát éjszakára, hacsak egyéb állapot ezt nem indokolja. A napközbeni kompressziót érdemes fokozatosan csökkenteni (este egyre korábban levenni), ha nincs panasz, pár nap alatt elhagyható.
Mire kell ügyelni a lézeres és rádiófrekvenciás visszérműtét után?

A visszérműtét után közvetlenül beteg felkelhet, majd sebészi ellenőrzés után kísérőjével otthonába távozhat. Trombózis megelőzésére 5 napig véralvadás-gátló injekciós kezelés javasolt. Otthonában szabadon mozoghat, 1-2 nap után zuhanyozhat, II. fokozatú kompressziós harisnya viselése 2 napig éjjel-nappal, majd még 2-3 hétig napközben javasolt. A műtét után 1-2 nappal ismét dolgozhat, azonban a tartós eredmény érdekében egy hétig nehéz fizikai munkát ne végezzen, ne sportoljon!

Lehet baj, ha nem távolítjuk el a tágult visszeret?

A visszérbetegségek következtében a lábszár, a lábujjak vérellátása károsodik. A vénákban pangó vér lerakja a benne lévő színezőanyagokat, ezáltal a bőrön kiütések jelentkeznek. Az elhasznált, kötőszövetekbe szivárgó vér károsítja a szöveteket, azok veszítenek rugalmasságukból. A gyulladt, száraz, elvékonyodott bőr sokkal kevésbé lesz ellenálló a fertőző betegségekre, hamarabb elterjedhetnek a gombás betegségek. A trombózis és az orbánc a bőr apró repedései miatt alakulhat ki.

Néhány év elhanyagolt visszérprobléma már a láb fekélyesedéséhez vezethet.

A következmények elkerülése érdekében érdemes tehát eltávolítani a tágult visszereket. Súlyos esetekben mindenképp sebészi beavatkozás szükséges, amely már a panaszmentes időszakokban is javasolt. Ezzel megelőzhetőek a fájdalmas következmények.

Injekciós kezeléssel leginkább a bőrvénákat tudják kezelni. Ilyenkor gyulladáskeltő anyagot juttatnak a vénafalba, amellyel összetapasztják a beteg vénák falát, így elzárva azokat a keringésből.

Visszérproblémákkal forduljon szakorvoshoz! Várjuk Önt is budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben!

Mi történik, ha nem kerül sor a beavatkozásra?
A visszérműtét elmaradása esetén várható a panaszok fokozódása, krónikus vénás elégtelenség, lábszárfekély kialakulása, az ilyen szövődményes esetek műtétje jelentősen nagyobb kockázattal jár. A mechano-kémiai ablációs műtétnek abszolút indikációja nincs, csak a kockázat-haszon arány mérlegelése után végezzük el a műtétet. A kozmetikai eredmény néhány héttel a beavatkozás elvégzése után már jól látható.
Miben segíthet a családterápia?
Manapság sok impulzus és stressz ér minket nap, mint nap. A különböző terápiák és tanácsadások nagy segítséget jelenthetnek, és mára egyre inkább elterjedtek. A családterápia azt emeli ki, hogy a családtagok hatnak egymásra, és lehetséges, hogy egy-egy egészségügyi problémának a hátterében valójában a rossz családon belüli kommunikáció áll. Tudjon meg többet: https://vpmed.hu/szolgaltatasok/psziche-terapia/
Hány alkalomra lesz szükségem?
Ez több tényezőtől is függhet, köztük a visszérbetegség előrehaladottságától is. Dr. Szabó Attila az alapos vizsgálatok után erre a kérdésére is választ ad. Jelentkezzen be most!
Mire való a kompressziós harisnya?
Az egészségügyi harisnya, vagy más néven kompressziós harisnya a lábszár visszerein keletkezett tágulatok kezelésére szolgál. A betegség súlyosságától függ, hogy melyik típusát szükséges használni. Hatására csökken a pangás (ödéma) kialakulása és a visszerekben és nyirokerekben segíti a vér visszaáramlását a szív felé.