Dr. Takácsy Teréz

Dr. Takácsy Teréz 1982-ben szerzett általános orvosi diplomát a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen, Budapesten, 1986-ban szakvizsgázott bőrgyógyászatból. Jelenleg a Kelen Kórházban folytat rendelést.

Szakterületek:

  • a korral változó bőr elváltozásainak komplex kivizsgálása és kezelése
  • általános bőrbetegségek kezelése (atópia, ekzema, szemölcsök, pattanás, acne, rosacea, bőr fertőzések)
  • visszér betegség okozta bőrtünetek kivizsgálása,kezelése (lábszárfekély, krónikus vénás elégtelenség)

Végzettségek:

  • Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Kar (1982, Budapest)
  • Bőr- és nemi gyógyászat, kozmetológia szakvizsga (1986)
  • „Jó klinikai gyakorlat” (GCP) alapkurzus ( GR Goodwill Co) 2001.
  • Dale Carnegie kurzus (1997-1998)
  • Laser tanfolyamok (I-III) 1999.

Munkahelyek:

  • Budapest Főváros Kormányhivatala (2015-től)
  • Kelen Kórház kft (1999-től)
  • Fővárosi és Pest megyei Egészségbiztosítási Pénztár (1998-2000)
  • BM Korvin Ottó Kh és Rendelőintézet (1996-1998)
  • SOTE Bőr-és Nemikórtani Klinika Phlebologiai ambulancia (1984-1996)
  • SOTE Bőr- és Nemikórtani Klinika STD ambulancia (1991-96)
  • SOTE Bőr- és Nemikórtani Klinika (1982-1996)
  • Nyelvtudás:

    • angol
    Gyakran ismételt kérdések
    további kérdések
    Mit kell tudni a lábszárfekélyről?
    A krónikus vénás betegségek legsúlyosabb formája, késői szövődménye a lábszárfekély kialakulása. Az érintett terület bőre fokozottan pigmentált, elszíneződött, később elfehéredik, a bőr elvékonyodik, a bőr alatti kötőszövet megvastagodik, az érintett terület sokszor igen fájdalmas, gyakran gyulladt, az egész lábszár megduzzadt, ödémás. Kis sérülés hatására, vagy akár spontán is felületes, gyulladásos környezetű fekélyek alakulnak ki, melyek nehezen gyógyulnak, fájdalmasak. Új lehetőséget teremt a helyi sebkezelésben a lézer alkalmazása. Lézerünk segítségével a sebtisztítást végezzük el, a sugár a sebet felületesen rétegről-rétegre megtisztítja, fertőtleníti, mindezt fájdalommentesen. További információ: https://vpmed.hu/informaciok/fekelykezeles/
    Mennyibe kerül?
    Ide kattintva tájékozódhat diagnosztikai vizsgálataink, lézeres, rádiófrekvenciás, valamint egyéb terápiás kezeléseink árairól is. A személyre szabott kezelés kiválasztását minden esetben alapos vizsgálat előzi meg.
    Mire kell ügyelni a lézeres és rádiófrekvenciás visszérműtét után?

    A visszérműtét után közvetlenül beteg felkelhet, majd sebészi ellenőrzés után kísérőjével otthonába távozhat. Trombózis megelőzésére 5 napig véralvadás-gátló injekciós kezelés javasolt. Otthonában szabadon mozoghat, 1-2 nap után zuhanyozhat, II. fokozatú kompressziós harisnya viselése 2 napig éjjel-nappal, majd még 2-3 hétig napközben javasolt. A műtét után 1-2 nappal ismét dolgozhat, azonban a tartós eredmény érdekében egy hétig nehéz fizikai munkát ne végezzen, ne sportoljon!

    Milyen tünetei lehetnek a visszerességnek?
    Néha fáradtnak, nehéznek érzi a lábát, és éjjelenként lábgörcsei vannak? Úgy gondolja, nem komoly a probléma, ezért csak legyint rá? Éppen ezek a tünetek a visszeresség előjelei!
    Műtét után nagy vérömleny alakult ki a combon vagy a lábszáron – vissza kell menni az orvoshoz?
    Alapvetően természetes, ha a műtét után pár nappal láthatóvá válik a bőrön is vérömleny, a gond csak akkor van, ha ez folyamatosan növekszik, feszül, gyulladást, lázas állapotot okoz. Ha az eset kérdéses, inkább mutassák meg olyannak, aki ért hozzá.
    Mi történik, ha nem kerül sor a beavatkozásra?
    A visszérműtét elmaradása esetén várható a panaszok fokozódása, krónikus vénás elégtelenség, lábszárfekély kialakulása, az ilyen szövődményes esetek műtétje jelentősen nagyobb kockázattal jár. A mechano-kémiai ablációs műtétnek abszolút indikációja nincs, csak a kockázat-haszon arány mérlegelése után végezzük el a műtétet. A kozmetikai eredmény néhány héttel a beavatkozás elvégzése után már jól látható.
    Hogyan történik az érzéstelenítés lézeres és RF műtétnél?

    Helyi érzéstelenítést alkalmazunk, szükség esetén intravénás érzéstelenítéssel kiegészítve. A műtét során a lézerszál vagy rádiófrekvenciás (RF) katéter bevezetése előtt az operált területet hígított helyi érzéstelenítő oldattal fecskendezzük körbe, a pontos adagolást ultrahang segítségével ellenőrizzük. A helyi érzéstelenítő hatására a fájdalomérzés az érintett területen megszűnik, azonban a tapintást továbbra is érzi a beteg, ez azonban egyáltalán nem kellemetlen. A vénatörzsek lézeres vagy rádiófrekvenciás (RF) kezelése során a visszér jelentősen felmelegszik, ennek a hőnek egy része a környezetre is átadódhat, mely helyi melegedés formájában észlelhető, azonban ez sem éri el a fájdalom szintjét. Ha mindezek ellenére mégis kellemetlen érzés, fájdalom jelentkezne, a műtétnél jelen lévő altató orvos intravénás fájdalomcsillapítóval, nyugtatóval kiegészíti a műtéti érzéstelenítést.

    A masszázs vajon segít vagy ront a visszér helyzetén?
    A klasszikus masszázs tilos a vénagyulladás esetén! A visszértágulatokat a szív irányába, finoman simogatva masszírozza, de lehetőleg ne túl gyakran!