Göböly Orsolya

Göböly Orsolya

Anaesthesiológiai szakasszisztens

 Tanulmányok, szakképzések:

 1986-1990. Sátoraljaújhely Kossuth Lajos Gimnázium és Egészségügyi  Szakközépiskola

Általános ápoló és általános asszisztens

1992-1993. Budapest Dolgozók egészségügyi szakiskolája: Felnőtt szakápoló

1994-1995. Budapest Egészségügyi szakdolgozók Továbbképző Intézete: Anaestheziológiai szakasszisztens

1998. Budapest OVSZ: Transzfúziós tanfolya

2008- 2012. Budapest Semmelweis Egyetem: Egészségtudományi Kar / Ápolás/betegellátás szak

Szakmai tapasztalat:

1990-1991. Sátoraljaújhely Erzsébet kórház

1991-1993. Budapest SOTE – Ér és Szívsebészeti klinika

1993-2000. Budapest SOTE – Transzplantációs és Sebészeti klinika

2001-2007. Jászberény Erzsébet kórház

2007.06. – 2013.07. Telki Nemzetközi magánkórház

2013.09. – 2014.05.: Budapest, Országos Onkológiai Intézet

Részmunkaidős állásaim az elmúlt években:

Kelen kórház – Anaesthesiológiai szakasszisztens

Szent János Kórház – Anaesthesiológiai szakasszisztens

Kaáli Intézet – Asszisztens

Heim Pál Gyermekkórház -Anaesthesiológiai szakasszisztens.-jelenleg is

2014.06. –jelenleg is:

VP-MED Egészségcentrum és Oktatási központ

Anesthesiológiai szakasszisztens

általános asszisztens

Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Mi a visszérbetegség?
A visszérbetegség a felületes vénás rendszer megbetegedése. A visszereken, más néven a vénákon áramlik vissza a végtagokból a vér a szív felé. Ezt a gravitációval ellentétes irányú áramlást a vénák falában lévő zárószelepként működő billentyűzet és az izomműködés pumpafunkciója biztosítja. Amennyiben különböző okok miatt nem zár jól a billentyűzet, a keringő vér a vénákból nem tud a szív felé teljesen kiürülni, a végtag megduzzad és feszülő érzés jelentkezik. A véráramlás lelassulásának következménye a felületes vénák falának kitágulása és egy önmagát súlyosbító körfolyamat beindulása. A kezeletlen visszérbetegség súlyos szövődmények kialakulásához vezethet.
A masszázs vajon segít vagy ront a visszér helyzetén?
A klasszikus masszázs tilos a vénagyulladás esetén! A visszértágulatokat a szív irányába, finoman simogatva masszírozza, de lehetőleg ne túl gyakran!
Maradandó-e a kezelés?
Az utóbbi évtizedekben rengeteget fejlődött az orvostechnika. Ennek köszönhetően kezeléseink eredménye hosszú távon nem különbözik a hagyományos műtéti eredményektől, ráadásul modern eszközeinkkel lényegesen kisebb a műtéti megterhelés és a kockázat!
Nem fog hiányozni az a visszér, amit eltávolítanak?
A válasz határozott “NEM”! Fontos tudni, hogy a tág, kanyargós visszerekben nincs megfelelő keringés, azaz ezek a károsodott visszerek nem tudják a szív felé szállítani a vért. Ezen felül, normálisan is a vénás keringés döntő többsége a mélyvénákban szállítódik, az egészséges visszér (pl. szív-, vagy érműtétnél) eltávolítása sem jár semmilyen tünettel.
Minek megoperálni a visszeret, úgyis kiújul!
Sokszor lehet hallani, hogy egyesek azért nem akarnak műtétet, mert a környezetükben sokan vannak, akiknek kiújult műtét után. A kiújulás – recidíva – leggyakoribb oka a nem megfelelő műtéti technika, amely sajnos még érsebészek között is előfordul, de nem érsebészek között nagyon magas. Ennek oka legtöbbször az, hogy nem végeznek ultrahang vizsgálatot a műtét előtt illetve alatt, így a beavatkozás „vakon” történik, nem a megfelelő értörzset kezelik, vagy nem megfelelő módon kezelik. Megfelelő technikával, modern módszerekkel a kiújulás lényegesen ritkábban fordul elő!
Mit kerüljünk visszeresség esetén?
Mindenképpen kerülje a meleg vizes fürdőt, a szaunázást és a napozást, mivel a hő miatt felerősödhetnek a panaszai!
Miben segíthet a családterápia?
Manapság sok impulzus és stressz ér minket nap, mint nap. A különböző terápiák és tanácsadások nagy segítséget jelenthetnek, és mára egyre inkább elterjedtek. A családterápia azt emeli ki, hogy a családtagok hatnak egymásra, és lehetséges, hogy egy-egy egészségügyi problémának a hátterében valójában a rossz családon belüli kommunikáció áll. Tudjon meg többet: https://vpmed.hu/szolgaltatasok/psziche-terapia/
Okoz-e égési sérülést a lézer?
A Dr. Szabó Attila által alkalmazott lézer nem okoz égési sérülést, hiszen a lézer fénye a bőr felsőbb rétegein akadálytalanul képes áthatolni, azt nem károsítja. A lézeres kezelés előnye, hogy szinte teljesen fájdalommentes, ráadásul a kezelés után pár nappal már munkába lehet állni. Többet szeretne tudni? Vegye fel velünk a kapcsolatot!