Közönség vélemények-HáziPatika verseny

“Az év magánrendelője” verseny közönség értékelései

A VP-Med Egészségcentrum és Oktatási Központ 2015-ben egyéni praxis kategóriában elnyerte a szakmai zsűri „Az év magánrendelője” díját. A HáziPatika versenyén a közönség és az elismert egészségügyi szakemberekből álló zsűri különböző szempontok alapján értékelte a magánrendelő munkáját. Az utóbbi csoport több száz magánintézmény közül a VP-Med Egészségcentrumnak ítélte „Az év magánrendelője” címet. A HáziPatika verseny közönségszavazásán közel 400 értékelést kapott az egészségcentrum. A szavazás résztvevői magas pontszámokkal díjazták az ellátó orvos kommunikációját, szakmai tudását, valamint az asszisztencia segítőkészségét. A pontozás mellett számos szóbeli hozzászólás érkezett a VP-Med Egészségcentrum hazipatika.com weboldalon található profiljához. A páciensek hozzászólásaikban többnyire Dr. Szabó Attila szakértelmét, empatikus viselkedését, valamint a rendelő dolgozóinak kedvességét, precizitását emelték ki. Többen hangsúlyozták, hogy barátságos, modern környezetben, pontos, gyors és hatékony segítséget kaptak a gyógyuláshoz.

“Tökéletes szaktudással, hibátlanul elvégzett beavatkozás után gyors gyógyulás. Visszereim által okozott nyiroködémám megszűnt. Nem dagad a lábam. Fájdalmat nem éreztem. A mechano-ablációs eljárás után magam vezettem a kocsimat 100 km-re lévő otthonomba. Kulturált környezet, udvarias szakszemélyzet. Kitűnő orvos.” Dr. U. V.

“Évek óta szenvedek visszeres panaszok miatt,a korábbi hagyományos visszér -műtét utáni gyógyulás hosszadalmas volt és nem oldotta meg panaszaimat. Ez a speciális radiofrequenciás műtét,és utókezelés valóban fájdalommentes volt és gyors gyógyulást eredményezett. A rendelő dolgozóinak precizitása, szaktudása,kedvessége,pontossága minden dícséretet megérdemel. A rendelő tiszta,hangulata megnyugtató.” Dr. Sz. É.

“Mindennel maximálisan meg voltam elégedve. Dr. Szabó Attila kiváló szakember, a munkatársai udvariasak, kedvesek, segítőkészek voltak. Mindenről megfelelően tájékoztattak. Nagyon féltem a műtéttől, de kiváló hozzáértéssel feloldották bennem a félelmet. Köszönöm a műtőben a simogatást és az emberi hozzáállást. A végeredmény: fájdalommentesen megszabadulhattam a visszereimtől.” P.V.J.

“Dr.Szabó Attila kiváló szakember, kifogástalan emberi hozzáállással. Köszönet a sikeres műtétért, a közvetlenségért. Gratulálok a szuper rendelőhöz!” T.Zs.

“Maximálisan elégedett vagyok mind az ellátó orvos, mind a személyzet munkájával. Mindenkinek csak ajánlani tudom!” P.N.

Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Kiknél jelentkezik leggyakrabban a visszér?
A visszér leggyakrabban 40 év feletti nőknél jelentkezik, azonban korábban is kialakulhat! A kialakulás okai között szerepelhet az álló- vagy ülőmunka, a mozgásszegény életmód, a súlyfelesleg, a többszöri szülés, a magas sarkú cipő viselése és a nehéz terhek cipelése. Ha jellemzőek Önre ezek, és gyakran fáj, esetleg éjszaka görcsöl a lába, vagy erek jelennek meg a lábszáron, érdemes szakemberrel konzultálni.
Hogyan zajlik a lézeres és rádiófrekvenciás visszérműtét?
A visszérműtét előtt a láthatóan kitágult vénákat speciális tollal kijelöljük. Első lépésként ultrahang ellenőrzés mellett vezetőkatétert helyezünk a kezelendő fő vénatörzsbe, ennek végét a közvetlenül a mélyvénás rendszerbe történő beömlésig vezetjük fel, ezt követi a helyi érzéstelenítés. Lézeres műtét során a vezetőkatéteren visszük a kezelés helyére a lézerszálat, majd folyamatos ultrahang kontroll mellett a szálat és a katétert együtt lassan visszahúzzuk az érben, miközben a lézerenergia a szál végének közvetlen környezetében a vért felmelegíti. A hő hatására a vér koagulálódik és az energia az érfalra is áttevődik, annak fehérjéi kicsapódnak, az érfal összezsugorodik, elzáródik. Rádiófrekvenciás (RF) visszérműtét során rövid vezetőkatéteren át visszük a kezelés helyére a rádiófrekvenciás ( RF) katétert, majd folyamatos ultrahang kontroll mellett azt lassan visszahúzzuk az érben, miközben a rádiófrekvenciás energia az érfalat felmelegíti. A hő hatására az érfal fehérjéi kicsapódnak, az összezsugorodik, elzáródik. A kezelés folyamata az ultrahang képen jól ellenőrizhető. A fő vénatörzs kezelése után a további oldalágakat érzéstelenítés után külön szúrásokból kezeljük, elzárjuk. A kezelés eredménye páciensenként eltérő lehet.
Hogyan készüljek fel a visszérműtétre?
A műtéti terület sterilitásának biztosítására fontos az operálandó végtag szőrtelenítése, melynek legalkalmasabb időpontja a műtétet megelőző nap. A műtéti fertőzések elkerülése érdekében a műtét alatt ne viseljen alsóneműt, lehetőleg vegyen le minden ékszert, távolítsa el testékszereit. Javasolt a körömlakk lemosása is, a ragasztott műköröm eltávolítása nem szükséges. A műtéteket éhgyomri állapotban végzik. A reggel szokásos gyógyszereit – előzetes egyeztetés szerint – vegye be, ha a műtétre esetleg délután kerül sorra, könnyű reggeli  fogyasztható, majd egészen a műtét időpontjáig bőségesen fogyasszon folyadékot. Tartós véralvadásgátló gyógyszerek szedésének felfüggesztése nem szükséges.
Hány alkalomra lesz szükségem?
Ez több tényezőtől is függhet, köztük a visszérbetegség előrehaladottságától is. Dr. Szabó Attila az alapos vizsgálatok után erre a kérdésére is választ ad. Jelentkezzen be most!
Hogyan tudok bejelentkezni?
A VP-Med Egészségcentrumba telefonon, emailen vagy online is be tud jelentkezni. Az online bejelentkezéshez kattintson ide.  Telefonszámunk: 36 30 963 1363 Email címünk: info@vpmed.hu Forduljon hozzánk bizalommal!
Miben segíthet a családterápia?
Manapság sok impulzus és stressz ér minket nap, mint nap. A különböző terápiák és tanácsadások nagy segítséget jelenthetnek, és mára egyre inkább elterjedtek. A családterápia azt emeli ki, hogy a családtagok hatnak egymásra, és lehetséges, hogy egy-egy egészségügyi problémának a hátterében valójában a rossz családon belüli kommunikáció áll. Tudjon meg többet: https://vpmed.hu/szolgaltatasok/psziche-terapia/
Mi az oka a visszeresség kialakulásának?
Kialakulása egyrészt örökletes, tehát a nagyszülők fontos szerepet játszhatnak benne! Az oka, hogy az erekben lévő billentyűk nem zárnak tökéletesen, így visszaáramlik a vér, amelytől az érfal kitágul, és a benne lévő vér pangásához vezet. Az örökletességen túl a mozgáshiány és a túlsúly is hozzájárulhatnak a kialakulásához. A panaszokkal érdemes minél gyorsabban szakemberhez fordulni!
Melyek a visszérbetegség stádiumai?
Az első stádium esetén enyhe panaszok kísérik a kórképet, duplex vizsgálat szerint ép a billentyűzet, terhelésre a láb és a lábszár duzzanata, viszketés, égő érzés tapasztalható. A második stádium esetén mérsékelt panaszok jelentkeznek, látható a visszeresség, duplex ultrahang vizsgálat szerint elégtelen vénabillentyű diagnosztizálható. A harmadik stádiumban lezajlott, ismételt visszérgyulladások fordulnak elő, barnásan elszíneződött bőr szemrevételezhető a lábszáron. A negyedik stádiumban súlyos vénás keringési elégtelenség, lábszárfekély, maradandó szöveti károsodás állapota alakul ki.