A visszérgyógyászatban az egyik leghatékonyabb kezelési módszer a kompressziós kezelés. A visszérbetegség különböző fokozatainál alapkezelésnek számít a kompressziós kezelés, mely során a visszértágulatok “összenyomása” történik. A kompressziós kezelés lényege a felületi nyomás, melynek segítségével csökkenthető a pangó vérmennyiség, elősegíthető a nyirokkeringés fokozása, a duzzanat csökkentése, valamint a szöveti vérellátás fokozása.
A kompressziós terápiával szűkíthetőek a vénák falai, ezáltal javítható a vénabillentyűk működése, záródása. Ennek köszönhetően javul a vér áramlási sebessége is. A kompressziós terápia fekély esetén is jótékony hatással bír, hiszen a kompresszió által a környező területek mikrokeringése javul, így az könnyebben indul gyógyulásnak. A kompressziós eszközök közül a kompressziós zokni például légáteresztő anyagból készül, így viselése kényelmes, belső ezüst felületének köszönhetően pedig meggátolja a kórokozók elszaporodását.
A modern kompressziós eszközök viselése nem feltűnő. A kompressziós harisnya például vékony anyagból készül, többféle méretben is kapható, ráadásul férfiak is viselhetik, legyen szó akár elegánsabb, vagy sportosabb viseletről.
Nem muszáj lemondania az igényességről és szépségről ha kompressziós harisnyát kell viselnie! A nálunk is kapható Medi kompressziós harisnyák amellett, hogy javítják a keringést, megelőzik a lábak dagadását, valamint a visszér kialakulását, garantálják lábai hosszantartó szépségét. Tökéletesen illeszkednek a láb alakjához, hosszához, és mindig a megfelelő nyomást gyakorolják a végtagokra, ezáltal nem csak az egészségre, hanem a jó közérzetre is pozitívan hatnak. A Medi kompressziós harisnyák nagyszerűen alkalmasak kismamáknak, egészségtudatosan élőknek, sportolóknak, hiszen tökéletesen illeszkednek a láb alakjához, hosszához. Kérdése van? Szeretné tudni mi a teendő visszeresség esetén? Forduljon hozzánk bizalommal!
Az általunk is alkalmazott kompressziós harisnyák számos tekintetben egyedülállóak. A speciális kötéstechnológia révén a nedvességet képes a harisnya külső felületére vezetni, ezáltal megakadályozva befülledést, és a bőr felhevülését. A különleges anyagnak köszönhetően a bőr oxigénellátása megfelelő marad, és nem szárad ki. A kötési eljárás megakadályozza a baktériumok megtelepedését, ezáltal meggátolva a kellemetlen szagképződést. Az antibakteriális hatást a rendszeres mosás sem csökkenti, így a kompressziós visszérkezelés nem nyűg többé.
(forrás: Medi)
(Leggyengébbtől a legerősebbig):
I.15-21 kPa szorítóerő: a fáradtságérzet csökkentésére, enyhe visszértágulat és terhességi kezdődő visszértágulat kezelése esetén ajánlott.
II.23-32 kPa szorítóerő: erős fáradság esetén, ödémaképződéssel együtt járó kifejezett visszértágulat, visszérműtét után, erős terhességi visszértágulat esetén ajánlott.
III.34-46 kPa szorítóerő: trombózist követő visszér elégtelenségnél, másodlagos visszérgyulladásnál, erős ödémaképződésnél, nagymértékű fekélyesedés gyógyulása esetén ajánlott.
IV.49 – kPa szorítóerő: nyiroködéma és elefantiázis esetén ajánlott.
A visszérbetegségek következtében a lábszár, a lábujjak vérellátása károsodik. A vénákban pangó vér lerakja a benne lévő színezőanyagokat, ezáltal a bőrön kiütések jelentkeznek. Az elhasznált, kötőszövetekbe szivárgó vér károsítja a szöveteket, azok veszítenek rugalmasságukból. A gyulladt, száraz, elvékonyodott bőr sokkal kevésbé lesz ellenálló a fertőző betegségekre, hamarabb elterjedhetnek a gombás betegségek. A trombózis és az orbánc a bőr apró repedései miatt alakulhat ki.
Néhány év elhanyagolt visszérprobléma már a láb fekélyesedéséhez vezethet.
A következmények elkerülése érdekében érdemes tehát eltávolítani a tágult visszereket. Súlyos esetekben mindenképp sebészi beavatkozás szükséges, amely már a panaszmentes időszakokban is javasolt. Ezzel megelőzhetőek a fájdalmas következmények.
Injekciós kezeléssel leginkább a bőrvénákat tudják kezelni. Ilyenkor gyulladáskeltő anyagot juttatnak a vénafalba, amellyel összetapasztják a beteg vénák falát, így elzárva azokat a keringésből.
Visszérproblémákkal forduljon szakorvoshoz! Várjuk Önt is budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben!