Kompressziós kezelés

Kompressziós kezelés  a budapesti VP-Med Egészségcentrumban!

A visszérgyógyászatban az egyik leghatékonyabb kezelési módszer a kompressziós kezelés. A visszérbetegség különböző fokozatainál alapkezelésnek számít a kompressziós kezelés, mely során a visszértágulatok “összenyomása” történik. A kompressziós kezelés lényege a felületi nyomás, melynek segítségével csökkenthető a pangó vérmennyiség, elősegíthető a nyirokkeringés fokozása, a duzzanat csökkentése, valamint a szöveti vérellátás fokozása.  

A kompressziós terápiával szűkíthetőek a vénák falai, ezáltal javítható a vénabillentyűk működése, záródása. Ennek köszönhetően javul a vér áramlási sebessége is. A kompressziós terápia fekély esetén is jótékony hatással bír, hiszen a kompresszió által a környező területek mikrokeringése javul, így az könnyebben indul gyógyulásnak. A kompressziós eszközök közül a kompressziós zokni például légáteresztő anyagból készül, így viselése kényelmes, belső ezüst felületének köszönhetően pedig meggátolja a kórokozók elszaporodását.  

A modern kompressziós eszközök viselése nem feltűnő. A kompressziós harisnya például vékony anyagból készül, többféle méretben is kapható, ráadásul férfiak is viselhetik, legyen szó akár elegánsabb, vagy sportosabb viseletről.

Tudta, hogy a kompressziós harisnyák is lehetnek elegánsak és esztétikusak? 

Nem muszáj lemondania az igényességről és szépségről ha kompressziós harisnyát kell viselnie! A nálunk is kapható Medi kompressziós harisnyák amellett, hogy javítják a keringést, megelőzik a lábak dagadását, valamint a visszér kialakulását, garantálják lábai hosszantartó szépségét. Tökéletesen illeszkednek a láb alakjához, hosszához, és mindig a megfelelő nyomást gyakorolják a végtagokra, ezáltal nem csak az egészségre, hanem a jó közérzetre is pozitívan hatnak. A Medi kompressziós harisnyák nagyszerűen alkalmasak kismamáknak, egészségtudatosan élőknek, sportolóknak, hiszen tökéletesen illeszkednek a láb alakjához, hosszához. Kérdése van? Szeretné tudni mi a teendő visszeresség esetén? Forduljon hozzánk bizalommal! 

Különleges kényelem

Az általunk is alkalmazott kompressziós harisnyák számos tekintetben egyedülállóak. A speciális kötéstechnológia révén a nedvességet képes a harisnya külső felületére vezetni, ezáltal megakadályozva befülledést, és a bőr felhevülését. A különleges anyagnak köszönhetően a bőr oxigénellátása megfelelő marad, és nem szárad ki. A kötési eljárás megakadályozza a baktériumok megtelepedését, ezáltal meggátolva a kellemetlen szagképződést. Az antibakteriális hatást a rendszeres mosás sem csökkenti, így a kompressziós visszérkezelés nem nyűg többé.

(forrás: Medi)

Az egészségügyi harisnyák szorítóerejük szerint 4 osztályba sorolhatók:

(Leggyengébbtől a legerősebbig):

I.15-21 kPa szorítóerő: a fáradtságérzet csökkentésére, enyhe visszértágulat és terhességi kezdődő visszértágulat kezelése esetén ajánlott.
II.23-32 kPa szorítóerő: erős fáradság esetén, ödémaképződéssel együtt járó kifejezett visszértágulat, visszérműtét után, erős terhességi visszértágulat esetén ajánlott.
III.34-46 kPa szorítóerő: trombózist követő visszér elégtelenségnél, másodlagos visszérgyulladásnál, erős ödémaképződésnél, nagymértékű fekélyesedés gyógyulása esetén ajánlott.
IV.49 – kPa szorítóerő: nyiroködéma és elefantiázis esetén ajánlott.

 
Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Mennyibe kerül?
Ide kattintva tájékozódhat diagnosztikai vizsgálataink, lézeres, rádiófrekvenciás, valamint egyéb terápiás kezeléseink árairól is. A személyre szabott kezelés kiválasztását minden esetben alapos vizsgálat előzi meg.
Okoz-e égési sérülést a lézer?
A Dr. Szabó Attila által alkalmazott lézer nem okoz égési sérülést, hiszen a lézer fénye a bőr felsőbb rétegein akadálytalanul képes áthatolni, azt nem károsítja. A lézeres kezelés előnye, hogy szinte teljesen fájdalommentes, ráadásul a kezelés után pár nappal már munkába lehet állni. Többet szeretne tudni? Vegye fel velünk a kapcsolatot!
Lehet baj, ha nem távolítjuk el a tágult visszeret?

A visszérbetegségek következtében a lábszár, a lábujjak vérellátása károsodik. A vénákban pangó vér lerakja a benne lévő színezőanyagokat, ezáltal a bőrön kiütések jelentkeznek. Az elhasznált, kötőszövetekbe szivárgó vér károsítja a szöveteket, azok veszítenek rugalmasságukból. A gyulladt, száraz, elvékonyodott bőr sokkal kevésbé lesz ellenálló a fertőző betegségekre, hamarabb elterjedhetnek a gombás betegségek. A trombózis és az orbánc a bőr apró repedései miatt alakulhat ki.

Néhány év elhanyagolt visszérprobléma már a láb fekélyesedéséhez vezethet.

A következmények elkerülése érdekében érdemes tehát eltávolítani a tágult visszereket. Súlyos esetekben mindenképp sebészi beavatkozás szükséges, amely már a panaszmentes időszakokban is javasolt. Ezzel megelőzhetőek a fájdalmas következmények.

Injekciós kezeléssel leginkább a bőrvénákat tudják kezelni. Ilyenkor gyulladáskeltő anyagot juttatnak a vénafalba, amellyel összetapasztják a beteg vénák falát, így elzárva azokat a keringésből.

Visszérproblémákkal forduljon szakorvoshoz! Várjuk Önt is budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben!

Mennyi ideig kell műtét után kompressziós harisnyát viselni?
Erre nincs egyértelmű adat, bizonyos vizsgálatok szerint csak 2-3 napig, általában 1-2 hétig javasolják a műtét utáni kompressziót. Az első 1-2 napban valóban fontos a megfelelő nyomás, amely a mélyvénákban az áramlást növelik, az esetleg elszakított visszér oldalágak vérzését, így a kialakuló bőr alatti vérömleny nagyságát csökkentik. Néhány nap után nem kell viselni a harisnyát éjszakára, hacsak egyéb állapot ezt nem indokolja. A napközbeni kompressziót érdemes fokozatosan csökkenteni (este egyre korábban levenni), ha nincs panasz, pár nap alatt elhagyható.
Melyek a visszérbetegség stádiumai?
Az első stádium esetén enyhe panaszok kísérik a kórképet, duplex vizsgálat szerint ép a billentyűzet, terhelésre a láb és a lábszár duzzanata, viszketés, égő érzés tapasztalható. A második stádium esetén mérsékelt panaszok jelentkeznek, látható a visszeresség, duplex ultrahang vizsgálat szerint elégtelen vénabillentyű diagnosztizálható. A harmadik stádiumban lezajlott, ismételt visszérgyulladások fordulnak elő, barnásan elszíneződött bőr szemrevételezhető a lábszáron. A negyedik stádiumban súlyos vénás keringési elégtelenség, lábszárfekély, maradandó szöveti károsodás állapota alakul ki.
Mi az a doppler vizsgálat és mikor van rá szükség?
Ez a speciális ultrahangvizsgálat az érelmeszesedés diagnosztikájában alkalmazott vizsgálat. Alkalmas a vér áramlási irányának meghatározására, segít az érszűkületek és a trombózis diagnosztizálásában, az érszűkület mértékének meghatározásában. Visszérbetegség esetén az ultrahang vizsgálat ad pontos képet a tágult erekről, a Doppler önmagában nem elég!
Szeretnék visszérműtétet, de még előbb tervezünk gyereket
Inkább a terhesség előtt, érdemes elvégezni a műtétet, mert a terhesség alatt tovább romlik az állapot, kialakulhat trombózis a hormonális és mechanikai hatások miatt.
Hány alkalomra lesz szükségem?
Ez több tényezőtől is függhet, köztük a visszérbetegség előrehaladottságától is. Dr. Szabó Attila az alapos vizsgálatok után erre a kérdésére is választ ad. Jelentkezzen be most!