Kardiológiai szakrendelés a VP-Med Egészségközpontban



Szívpanaszai vannak? Magas vagy ingadozó a vérnyomása? Családjában előfordult már szívinfarktus? Vizsgáltassa ki magát! Ez nem csak önmaga, hanem családtagjai miatt is fontos! Az időben felismert kockázati tényezők és betegségek növelik a gyógyulás esélyét és javítják az életkilátásokat.

A szív- és érrendszeri betegségek Magyarországon a leggyakoribb megbetegedések közé tartoznak. A nők esetében a menopauza időszakában különösen gyakori, mivel hatására megnő a koleszterinszint, ami a szívbetegségek egyik fő kockázati tényezője. Gyakori megbetegedés a koszorúér betegség, a szívelégtelenség, szívritmus zavar, az artériás és vénás betegségek. Megelőzésükben segíthet a mozgás, a helyes táplálkozás és a rendszeres orvosi vizsgálat.

Jól felszerelt rendelőnkben a kardiológiai gyógyító tevékenység az alábbi fázisokat foglalja magában:

  • Panaszmentes páciens szűrővizsgálata (Menedzser szűrés)
  • Panaszos páciens kivizsgálása
  • Rizikófaktorok feltárása
  • Diagnózis felállítása
  • Terápia beállítása
  • Utógondozás

Általános kardiológiai kivizsgálás során az alábbi vizsgálati módszereket alkalmazzuk:

  • EKG
  • Szívultrahang
  • Terheléses vizsgálat
  • 24 órás EKG monitorozás
  • 24 órás vérnyomás monitorozás

Rendelőnkben figyelmet fordítunk a kardiológiai szempontból kiemelt kockázati körbe tartozó páciensek kezelésére is:

Kiemelt kockázati tényezők:

  • túlsúly,
  • magas vérnyomás,
  • cukorbetegség,
  • dohányzás,
  • emelkedett vérzsírszint,
  • magas húgysavszint,
  • mozgásszegény életmód,
  • tartósan stressz helyzet,
  • családban előforduló szívinfarktus.

 

 

Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Hogyan lehet kezelni az apró seprűvénákat?
A kapilláris tágulatok és visszerek kezelésének nagyon hatékony módszere a szkleroterápia (érelzárás), melyet egyaránt alkalmazhatunk a csak kozmetikai zavart okozó kis vénáknál, az úgynevezett seprűvénáknál és a vénás keringést már megterhelő nagyobb visszértágulatok kezelésére is.
Mi az a pszichoterápia?
Egy gyógyító célú beavatkozás közvetlen kommunikáció segítségével, bizalmi viszony egy hivatásos segítő személlyel. Több szempont szerint is fel lehet osztani: lehet tünetre irányuló, támogató, tehermentesítő, illetve konfliktusra irányuló, konfrontáló, elvárásokat támasztó módszerek. Szeretne többet tudni a témáról? Kattints ide: https://vpmed.hu/szolgaltatasok/psziche-terapia/
Hogyan alakulhat ki visszér?
Visszerei mindenkinek vannak, hisz visszérnek a vénákat nevezzük, amelyek a hajszálerekből a szív jobb oldaláig szállítják a vért. Visszérbetegségként tehát a vénák különféle megbetegedéseit emlegetjük.  A vénák feladata, hogy az elhasznált vért visszajuttassák a szívhez. A szívből a tüdőbe jutva a vér újra megtelik oxigénnel, és az artériák segítségével eljut a test minden részébe, egész a hajszálerekig. Ezután újra a vénák, azaz a visszerek veszik át a szállító szerepet. A leggyakoribb visszérbetegség a szerzett visszér-tágulat, amely leginkább az alsó végtagokon jellemző elváltozás. A megvastagodott vénák eltorzulnak, csomókba csavarodnak, és nem képesek hatékonyan visszajuttatni a szén-dioxiddal, salakanyagokkal telített vért a szívhez. A mozgáshiány, az ülőfoglalkozás, vagy akár egy hosszabb utazás a vér pangását okozhatja a vénákban, amelyek a gyengébb kötőszövetekkel vagy esetleg a vér áramlását segítő billentyűk hibás működésével együtt elvezethetnek odáig, hogy a pangó vér elkezdi kitágítani az érfalat, és kialakul  visszér. A visszérbetegség rontja a végtag vérkeringését, és akár trombózishoz is vezethet. Budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben kellemes körülmények között várjuk a visszérproblémákkal küzdő pácienseket!
Kiknél jelentkezik leggyakrabban a visszér?
A visszér leggyakrabban 40 év feletti nőknél jelentkezik, azonban korábban is kialakulhat! A kialakulás okai között szerepelhet az álló- vagy ülőmunka, a mozgásszegény életmód, a súlyfelesleg, a többszöri szülés, a magas sarkú cipő viselése és a nehéz terhek cipelése. Ha jellemzőek Önre ezek, és gyakran fáj, esetleg éjszaka görcsöl a lába, vagy erek jelennek meg a lábszáron, érdemes szakemberrel konzultálni.
Megszüntethető a visszeresség “házilag”?
A megfelelő életmód sokat segíthet a megelőzésben, de ez nem csak az étkezésen múlik! A rendszeres mozgás, sportolás támogatja a vénás keringést, emellett a közérzeten is sokat javít. A legjobb megoldás, ha Ön is szakemberhez fordul, hogy az Ön esetében mi a megfelelő kezelési mód!
Mennyi ideig kell kórházban maradni a visszérműtétet követően?
A visszérkezelés ambuláns sebészeti beavatkozásként történik: panaszmentesség esetén a műtét után rövid idővel kísérővel távozhat.
A masszázs vajon segít vagy ront a visszér helyzetén?
A klasszikus masszázs tilos a vénagyulladás esetén! A visszértágulatokat a szív irányába, finoman simogatva masszírozza, de lehetőleg ne túl gyakran!
Szeretnék visszérműtétet, de még előbb tervezünk gyereket
Inkább a terhesség előtt, érdemes elvégezni a műtétet, mert a terhesség alatt tovább romlik az állapot, kialakulhat trombózis a hormonális és mechanikai hatások miatt.