Koronavírus közlemény

Kedves Pácienseink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy szakrendeléseink a régi rend szerint, de fokozott biztonsági intézkedések betartása mellett folyamatosan üzemelnek!

Rendelőnkben ONLINE konzultációra is van lehetőség.

A betegellátás folyamatosságának biztosítása közös érdekünk, a lehetőségekhez képest mindent megteszünk ennek érdekében, természetesen a pácienseink és munkatársaink biztonságát maximálisan szem előtt tartva!

Információk a szakrendelésekre és műtétre érkező pácienseink számára:

Arra kérjük pácienseinket, hogy amennyiben felső légúti betegség tüneteit észlelik magukon (pl. láz, köhögés, akut légzési nehézség stb.) vagy kapcsolatba léptek esetlegesen fertőzött személlyel, halasszák későbbre egészségcentrumunkban tervezett ellátásukat. Többi páciensünk egészségének megőrzése érdekében kollégáink új időpontot fognak egyeztetni az érintett személyekkel.

A rendelőbe lépés előtt minden páciensnek nyilatkoznia kell a honlapon mellékelten is megtekinthető adatlap kitöltésével, enélkül sajnos nem tudjuk elvégezni a vizsgálatot vagy ellátást. A rendelőbe mostantól csak a beteg léphet be, a kísérők a rendelőn kívül vagy a rendelkezésre álló külön váró helyiségben várakozhatnak. Kézfertőtlenítésre lehetőséget biztosítunk, a rendelő tárgyainak felületét minden páciens után fertőtlenítjük. Ha van saját szájmaszkja, kérjük használja, de szükség esetén szájmaszkot biztosítani tudunk.

Javasoljuk még, hogy a rendelőt lehetőleg saját gépkocsival közelítsék meg, kerüljék a tömegközlekedést (a közeli piac parkolójában van parkolási lehetőség, az első óra ingyenes). Kérjük, hogy a beavatkozás díját lehetőleg bankkártyával egyenlítsék ki.

Az intézkedések betartása közös érdekünk!

Fentiekkel kapcsolatosan kérjük megértésüket és együttműködésüket!

Dr. Szabó Attila

VP-Med Egészségcentrum és Oktatási Központ vezetője

Tájékoztató és zöld szám: 06-80-277-455, 06-80-277-456

Nyilatkozat letöltése

Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Melyek a visszérbetegség stádiumai?
Az első stádium esetén enyhe panaszok kísérik a kórképet, duplex vizsgálat szerint ép a billentyűzet, terhelésre a láb és a lábszár duzzanata, viszketés, égő érzés tapasztalható. A második stádium esetén mérsékelt panaszok jelentkeznek, látható a visszeresség, duplex ultrahang vizsgálat szerint elégtelen vénabillentyű diagnosztizálható. A harmadik stádiumban lezajlott, ismételt visszérgyulladások fordulnak elő, barnásan elszíneződött bőr szemrevételezhető a lábszáron. A negyedik stádiumban súlyos vénás keringési elégtelenség, lábszárfekély, maradandó szöveti károsodás állapota alakul ki.
Fájdalmas?
A modern technológiával történő visszérkezelések előnye (pl. lézeres kezelés), hogy szinte alig járnak fájdalommal, esetleg enyhe csípő érzés jelentkezhet. Ezenkívül minimális a műtét utáni bevérzés a szövetek között, így minimális a sebfájdalom.
Hogyan lehet kezelni az apró seprűvénákat?
A kapilláris tágulatok és visszerek kezelésének nagyon hatékony módszere a szkleroterápia (érelzárás), melyet egyaránt alkalmazhatunk a csak kozmetikai zavart okozó kis vénáknál, az úgynevezett seprűvénáknál és a vénás keringést már megterhelő nagyobb visszértágulatok kezelésére is.
Örökölhető-e a visszeresség?

Örökölhető-e a visszeresség?

Mint minden kórképnek, a visszérbetegség kialakulásának is számos rizikótényezője van. Az örökletes hajlam a vénás betegségek megjelenésében is komoly szerepet játszik, a kórkép családi halmozódásának előfordulása esetén, az utódokban nagyobb eséllyel alakul ki visszeresség. Amennyiben visszérbetegség az egyik szülőnél jelentkezik, a gyermeknek, ötven százaléka esélye van arra, hogy esetében is jelentkeznek visszeres problémák.

Ha mindkét szülő visszérbetegségben szenved, az utódoknál "már" hatvan százalék az esély arra, hogy életük során visszérbetegség alakul ki. Hangsúlyozni kell azonban, hogy számos életmódbeli tényező is befolyásolja a kórkép megjelenését, így azok, akiknél családi "örökség" a visszeresség, tudatos életvezetéssel segíthetnek a visszeresség kialakulásának megelőzésében, illetve a kórkép megjelenésének késleltetésében.

Visszérpanaszok esetén forduljon bizalommal visszérgyógyászati magánrendelésünkön Dr. Szabó Attila érsebész, visszérspecialistához!

Mit kell tudni a lábszárfekélyről?
A krónikus vénás betegségek legsúlyosabb formája, késői szövődménye a lábszárfekély kialakulása. Az érintett terület bőre fokozottan pigmentált, elszíneződött, később elfehéredik, a bőr elvékonyodik, a bőr alatti kötőszövet megvastagodik, az érintett terület sokszor igen fájdalmas, gyakran gyulladt, az egész lábszár megduzzadt, ödémás. Kis sérülés hatására, vagy akár spontán is felületes, gyulladásos környezetű fekélyek alakulnak ki, melyek nehezen gyógyulnak, fájdalmasak. Új lehetőséget teremt a helyi sebkezelésben a lézer alkalmazása. Lézerünk segítségével a sebtisztítást végezzük el, a sugár a sebet felületesen rétegről-rétegre megtisztítja, fertőtleníti, mindezt fájdalommentesen. További információ: https://vpmed.hu/informaciok/fekelykezeles/
Mennyibe kerül?
Ide kattintva tájékozódhat diagnosztikai vizsgálataink, lézeres, rádiófrekvenciás, valamint egyéb terápiás kezeléseink árairól is. A személyre szabott kezelés kiválasztását minden esetben alapos vizsgálat előzi meg.
Hány alkalomra lesz szükségem?
Ez több tényezőtől is függhet, köztük a visszérbetegség előrehaladottságától is. Dr. Szabó Attila az alapos vizsgálatok után erre a kérdésére is választ ad. Jelentkezzen be most!
Lehet baj, ha nem távolítjuk el a tágult visszeret?

A visszérbetegségek következtében a lábszár, a lábujjak vérellátása károsodik. A vénákban pangó vér lerakja a benne lévő színezőanyagokat, ezáltal a bőrön kiütések jelentkeznek. Az elhasznált, kötőszövetekbe szivárgó vér károsítja a szöveteket, azok veszítenek rugalmasságukból. A gyulladt, száraz, elvékonyodott bőr sokkal kevésbé lesz ellenálló a fertőző betegségekre, hamarabb elterjedhetnek a gombás betegségek. A trombózis és az orbánc a bőr apró repedései miatt alakulhat ki.

Néhány év elhanyagolt visszérprobléma már a láb fekélyesedéséhez vezethet.

A következmények elkerülése érdekében érdemes tehát eltávolítani a tágult visszereket. Súlyos esetekben mindenképp sebészi beavatkozás szükséges, amely már a panaszmentes időszakokban is javasolt. Ezzel megelőzhetőek a fájdalmas következmények.

Injekciós kezeléssel leginkább a bőrvénákat tudják kezelni. Ilyenkor gyulladáskeltő anyagot juttatnak a vénafalba, amellyel összetapasztják a beteg vénák falát, így elzárva azokat a keringésből.

Visszérproblémákkal forduljon szakorvoshoz! Várjuk Önt is budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben!