Dr. Szegvári Olga

Dr. Szegvári Olga pszichiáter és pszichoterapeuta szakorvos, sématerapeuta, coach, intézetvezető

Orvosi diplomámat 1989-ben szereztem a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán. Pszichiátriából 1993-ban tettem szakvizsgát. Néhány év orvosi munka után kitérőt tettem – orvoslátogatóként, területi vezetőként, majd értékesítési igazgatóként dolgoztam a gyógyszeriparban. Mindeközben szereztem meg második diplomámat a Külkereskedelmi Főiskola Marketingkommunikáció szakirányán 2003-ban.

A kognitív- viselkedésterápiás módszer specifikus képzést a Magyar Viselkedéstanulmányi és Kognitív Terápiás Egyesületnél végeztem el 2009-ben, a pszichoterapeuta szakvizsgámat 2013-ban tettem le. Közben a párkapcsolati és válási mediátori képesítést is megszereztem. 2011-ben WÉK facilitátori képesítést szereztem és részt vettem az első magyarországi EMDR ( Eye Movement Desensitization and Reprocessing) tréningen. 2011-től veszek részt a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Tanszékén a VIKOTE keretében a CBT konzultáns és Pszichoterapeuta képzésben.
Ugyanitt elnökségi tag vagyok.

2013-ban végeztem el a családterapeuta elméleti képzést, majd abszolváltam a képzésben megkövetelt szupervíziós előírásokat.

2017-ben az ISST által akkreditált nemzetközi sématerapeuta képesítést szereztem.

2019-ben szereztem coach képesítést (Gordon (and) TA), illetve vettem részt az ISST által akkreditált séma párterapeuta képzésen.

Évekig dolgoztam a Szent Imre kórház pszichiátriai osztályán, majd a Dunakeszi Pszichiátriai Gondozóban.

Jelenleg már csak magánrendelés keretein belül praktizálok.

A VP-Med Psziché-terápia szakrendeléséről bővebben is olvashat!

Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Mi az a pszichoterápia?

Egy gyógyító célú beavatkozás közvetlen kommunikáció segítségével, bizalmi viszony egy hivatásos segítő személlyel. Több szempont szerint is fel lehet osztani: lehet tünetre irányuló, támogató, tehermentesítő, illetve konfliktusra irányuló, konfrontáló, elvárásokat támasztó módszerek.

Szeretne többet tudni a témáról? Kattints ide: https://vpmed.hu/szolgaltatasok/psziche-terapia/

Miben segíthet a családterápia?

Manapság sok impulzus és stressz ér minket nap, mint nap. A különböző terápiák és tanácsadások nagy segítséget jelenthetnek, és mára egyre inkább elterjedtek. A családterápia azt emeli ki, hogy a családtagok hatnak egymásra, és lehetséges, hogy egy-egy egészségügyi problémának a hátterében valójában a rossz családon belüli kommunikáció áll.

Tudjon meg többet: https://vpmed.hu/szolgaltatasok/psziche-terapia/