Rólunk

Kelet-Európában is egyedülálló fájdalommentes visszérműtétek Budapesten

„A műtét után a betegek felkelnek, hazamennek és folytatják tevékenységüket.”

2014. nyarán Budapesten a IV. kerületben Dr. Szabó Attila, a nemzetközileg is elismert visszérspecialista vezetésével nyitottuk meg a VP-Med Egészségcentrum és Oktatási Központot, ahol a Kelet-Európában is egyedülálló visszérműtétek és kezelések mellett a szakmai oktatás és a pszichiátria is teret kap.

Magyarországon a lakosság a közel 80%-ának van valamilyen fokú visszeressége. A nők több mint 25 %-át, míg a férfiak 10%-át érintik az alsó végtagokon kidudorodó visszértágulatok, de még többen szenvednek a sokszor csak kozmetikai problémát jelentő, de annál zavaróbb seprűvénáktól, pókhálóvénáktól. A visszerek kialakulásában a genetikai faktorok mellett hajlamosító tényező az elhízás, túlsúly, terhesség, illetve a tartós állással vagy üléssel járó munka. A visszérbetegség tehát sokakat érintő, nem csak esztétikai probléma, hiszen kezeletlenül súlyos szövődmények okozója lehet.

megnyito_75

Dr. Szabó Attila érsebész és Dr. Szegvári Olga pszichiáter átvágják a szalagot

Az új, európai színvonalú VP-Med Egészségcentrumban elsősorban érsebészettel, ambuláns visszérkezelésekkel, visszérműtétekkel, érfejlődési rendellenességekkel, és kompressziós kezelésekkel foglalkozunk. A komplex ellátásba beletartozik a doppleres vagy ultrahangos keringésvizsgálat is, de szükség esetén egyéb kiegészítő műszeres és laboratóriumi vizsgálatokat és EKG-t is végezünk a legkorszerűbb eszközökkel felszerelt, modern rendelőnkben.

A rendelő nevében „V” a visszérgyógyászatot, a „P” a pszichiátriát jelöli. Hogyan kapcsolódik össze a két terület? Az új magánrendelő családi vállalkozásként jött létre, és a család „másik fele”, Dr. Szegvári Olga (pszichiáter, pszichoterapeuta, sématerapeuta és coach) azokon a pszichiátriai kórképeken kívül, mint pl. a depresszió, szorongásos zavarok, pánik, fóbiák vagy kényszer, foglalkozik a személyiségzavarok séma-megközelítésű pszichoterápiájával is, illetve séma párterápiás konzultációt is tart. Ez áll a szlogenválasztás hátterében is: “Egészséges lábak, ép lélek.”

Ma már többféle visszérkezelési mód létezik, melyek csaknem fájdalommentesek és külön érzéstelenítést nem igényelnek. Nagy előnye ezeknek a kezeléseknek, hogy a beteg a saját lábán távozik, így a munkából nem esik ki hosszabb időre. Ha mégis fájdalomcsillapításra volna szükség, minden eszköz rendelkezésre áll a fájdalommentesség biztosítására.

Az utóbbi 10 évben nagyon sokat fejlődött az orvostechnika. Először a lézeres- majd a rádiófrekvenciás eszközök jelentek meg. Dr. Szabó Attila volt az első a Semmelweis Egyetemen belül, aki rádiófrekvenciás visszérkezelést alkalmazott, most pedig Kelet-Európában egyedül ő végez a ClariVein mechano-kémiai módszerrel érzéstelenítést nem igénylő visszérműtéteket. 

 megnyito_46

A megnyitó vendégei megtekintik a műtőt, ahol a legmodernebb eszközökkel

történnek a Kelet-Európában egyedülálló visszérműtétek

Dr. Szabó Attila érsebész és visszér specialista hangsúlyozta: ezek a beavatkozások egyetlen vágás nélkül, vérzésmentesen történnek! A műtét után a betegek felkelnek, hazamennek és folytatják megszokott tevékenységüket.

Az F Care Systems EVRF rádiófrekvenciás készülékkel végzett kezelések a kis és hajszálerek kezelésében hatékonyak. Kiemelten ajánljuk seprűvénák, pókhálóvénák, vörös foltok és arcon elhelyezkedő hajszálértágulatok kezelésére. Az eredmény már 24-48 óra múlva jól látható. Az eljárás szinte fájdalommentes, érzéstelenítést nem igényel és bármely testrészen elvégezhető, beleértve az arcot, a térd és boka környékét.

Hazánkban és egész Kelet-Európában a VP Med-nél lesz először elérhető a VenaSeal szövetragasztóval történő érelzárás, melynek biztonságosságát az eddigi műtétek során szerzett tapasztalat és a speciális szakképzés garantálja!

Centrumunkban hazai és nemzetközi továbbképző központ kialakítását is tervezzük. Oktatóbázisként is szeretnénk működni, ezért a rendelőt úgy terveztük, hogy alkalmas legyen 10-12 fős továbbképzések megtartására, illetve egy belső videórendszerrel a műtétek élő közvetítésére is.

A központban pszichiátriai és pszichoterápiás rendelés is folyik. Dr. Szegvári Olga pszichiáter, pszichoterapeuta szakterülete többek között a szorongásos zavarok, depresszió, pánik, fóbiák kezelése; stresszkezelő, hatékonyság növelő, kommunikációt fejlesztő tréningek; EMDR stabilizáló technikák; pár- és családterápiás konzultációk; mindfullness technika alkalmazása.

Tekintse meg rendelőnkről és a megnyitóról készült fotógalériánkat is!

Munkatársaink

  • Dr. Szabó Attila
  • Dr. Szegvári Olga
  • Dr. Széphelyi Katalin – aneszteziológus
  • Dr. Windisch Mária – aneszteziológus
  • Dr. Kromerenczki József – aneszteziológus
  • Mayer Erzsébet – általános asszisztens
  • Aknai Emőke – általános asszisztens
  • Vasali Istvánné  Zita – műtősnő
  • Antal Sándorné Zsuzsa – műtősnő
  • Göböly Orsolya – aneszteziológiai asszisztens
  • Fejesné Ravenda Gizella – takarító

Csak Nálunk elérhető!  ÉRZÉSTELENÍTÉST NEM IGÉNYLŐ VISSZÉRMŰTÉT!

A lakosság jelentős részének van tünetmentes, minimális tüneteket okozó, esetleg súlyosabb panaszokat kiváltó vagy krónikus fekélyt fenntartó főtörzsi visszeressége, visszértágulata, még többen szenvednek a sokszor csak kozmetikai problémát jelentő, de annál zavaróbb seprűvénáktól, pókhálóvénáktól, kis oldalági visszértágulatoktól. Igen gyakoriak még a különböző súlyosságú érfejlődési rendellenességek, az úgynevezett érmalformációk, ezek kezelése nehéz, komplex feladat.

Rendeléseimen verőeres, visszér- és nyirokbetegségek, illetve érmalformációk komplex kezelését végzem. Ez magába foglalja a részletes érsebészeti, sebészeti betegvizsgálatot, doppleres vagy ultrahangos keringésvizsgálatot, szükség esetén egyéb kiegészítő műszeres és laboratóriumi vizsgálatokat, konzíliumokat. Két helyszínen speciális érmalformáció rendelés indult, gyermekek és felnőtt korúak részére – az országban ez az egyetlen ilyen jellegű szakrendelés!

Amennyiben kezelés nem szükséges, gyógyszeres javaslatot, életmódi tanácsokat adunk, rendszeres kontrollra hívjuk vissza betegeinket. Szükség esetén a jelenleg rendelkezésre álló legmodernebb kötszereket, kompressziós harisnyákat illetve speciális kompressziós eszközöket tudjuk alkalmazni, azok használatát megmutatjuk, betanítjuk és fekélykezelő centrumunkban rendszeres ellenőrzést végzünk.

Magyarországon újdonság a medi: circaid® kompressziós lábszárvédő, mely a hagyományos harisnyáknál és rugalmas pólyánál lényegesen egyszerűbben használható, megkönnyíti a visszérbetegségben, lábszárfekélyben vagy nyiroködémában szenvedő betegek kezelését, gyógyulását. A termék forgalmazását cégünk kezdte el 3 évvel ezelőtt, jelenleg a medi Hungary Kft-nél szerezhető be.

A kisebb ambuláns kezeléseket a rendelőben végzem: a pókhálóvénák, seprűvénák, kisebb visszér oldalágak kezelése történhet injekciós kezeléssel (szkleroterápia, hab szkleroterápia), lézerrel (KLS Martin diomax®) vagy rádiófrekvenciás eszközzel (F Care Systems EVRF®) – az elváltozás jellegének megfelelő legjobb kezelést alkalmazom a mielőbbi gyógyulás érdekében. A kezelések csaknem fájdalommentesek, kis kellemetlenséggel járnak, külön érzéstelenítést nem igényelnek, a beteg a kezelést követően saját lábán távozik, a munkából nem esik ki. Ha mégis fájdalomcsillapításra volna szükség, rendelkezésre áll egy teljesen biztonságos gázkeverék (nitrogén-oxidul – oxigén 1:1), melyet belélegezve néhány percen belül teljes fájdalommentességet tudunk biztosítani! Kisebb anyajegyek, bőrelváltozások eltávolítását, hegek kezelését szintén ambulánsan elvégzem lézer (KLS Martin diomax®) segítségével, helyi érzéstelenítés mellett. A kis-energiájú lézer speciálisan alkalmas a krónikus fekélyek gyógyulásának serkentésére is. Az érmalfomációk kezelése a Heim Pál Gyermekkórház Madarász utcai részlegében és a Városmajori Szív és Érgyógyászati Klinika ambulanciáján történik.

Nagyobb műtétet igénylő elváltozás esetén megfelelő kivizsgálást követően a műtétet nemrég átadott, teles körűen felszerelt műtőnkben, a VP-Med Egészségcentrumban végezzük el, szakmai hátteret a Városmajori Szív és Érgyógyászati Klinika biztosít a műtéti beavatkozáshoz. A visszérbetegség kiterjedésének és formájának megfelelő módszert alkalmazva a jelenleg elérhető legmodernebb technológiát képviselő 1550 nm-es lézerrel (KLS Martin diomax®) vagy rádiófrekvenciás eszközzel (F Care Systems EVRF®) történik a visszérműtét helyi érzéstelenítésben, gyógyszeres kiegészítéssel, altatóorvos jelenlétében, ezzel is a teljes biztonságot nyújtva betegeink számára. Magyarországon egyedül nálunk elérhető az érzéstelenítést nem igénylő visszérműtét, a mechano-kémiai ablációs módszer (ClariVein® MOCA™): a páciens a műtét végén saját lábán távozik és ott folytatja a napját, ahol műtét előtt abbahagyta!!! A műtét után ultrahanggal ellenőrizzük a műtéti területet, a műtéten átesett betegeket rendszeresen kontrolláljuk, panaszok esetén a nap 24 órájában rendelkezésre állunk. Az érmalformációk műtéti kezelése a Heim Pál Gyermekkórház Madarász utcai részlegében és a Városmajori Szív és Érgyógyászati Klinika műtőjében történik.

Honlapunkon részletes információt talál a rendelőnkben végzett ambuláns beavatkozásokról és nagyobb műtétekről, megtalálhatja az eddigi műtéti beavatkozások eredményeit, képeit. Megismerheti a KLS Martin diomax® dióda-lézerkészüléket, a Magyarországon elsőként általunk alkalmazott F Care Systems EVRF® rádiófrekvenciás eszközt és az egyedül nálunk elérhető ClariVein® MOCA™ mechano-kémiai ablációs eszközt, mellyel műtéteinket vértelenül, vágások nélkül tudjuk elvégezni. Ambuláns tevékenységünk a sebészeti és érsebészeti diagnosztikát, ultrahangos érvizsgálatot, a kisebb visszerek, érmalformációk és ambulánsan eltávolítható bőrelváltozások hagyományos és lézeres műtéti kezelését foglalja magába. Kiemelten foglalkozunk a lábszárfekélyek diagnosztikájával és kezelésével, ehhez megfelelő kórházi háttér is rendelkezésre áll.

Érpanaszaival forduljon érsebészhez!
A VISSZEREK KEZELÉSE KOMPLEX ÉRSEBÉSZETI
FELADAT, NEMCSAK KOZMETOLÓGIA!

Forduljon bizalommal hozzánk panaszaival!

Vizsgálatra jelentkezni az alábbi  elérhetőségeken  lehet:
Telefon: +36 1 792 5627, +36 30 963 1363
E-mail: info@vpmed.hu

Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Lehet baj, ha nem távolítjuk el a tágult visszeret?

A visszérbetegségek következtében a lábszár, a lábujjak vérellátása károsodik. A vénákban pangó vér lerakja a benne lévő színezőanyagokat, ezáltal a bőrön kiütések jelentkeznek. Az elhasznált, kötőszövetekbe szivárgó vér károsítja a szöveteket, azok veszítenek rugalmasságukból. A gyulladt, száraz, elvékonyodott bőr sokkal kevésbé lesz ellenálló a fertőző betegségekre, hamarabb elterjedhetnek a gombás betegségek. A trombózis és az orbánc a bőr apró repedései miatt alakulhat ki.

Néhány év elhanyagolt visszérprobléma már a láb fekélyesedéséhez vezethet.

A következmények elkerülése érdekében érdemes tehát eltávolítani a tágult visszereket. Súlyos esetekben mindenképp sebészi beavatkozás szükséges, amely már a panaszmentes időszakokban is javasolt. Ezzel megelőzhetőek a fájdalmas következmények.

Injekciós kezeléssel leginkább a bőrvénákat tudják kezelni. Ilyenkor gyulladáskeltő anyagot juttatnak a vénafalba, amellyel összetapasztják a beteg vénák falát, így elzárva azokat a keringésből.

Visszérproblémákkal forduljon szakorvoshoz! Várjuk Önt is budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben!

Mik a visszérbetegség tünetei?
A kezdeti panaszok sokszor annyira enyhék, hogy többnyire senki nem gondol betegségre, inkább kozmetikai hibának gondolja a kék dudorokat, vagy a pókhálószerűen kirajzolódó vénákat. Sokszor még a láb zsibbadása vagy a megdagadt végtagok sem hívják fel a figyelmet a betegségre. A lábdagadás érzése, a boka megvastagodása, a bőr viszketése későbbi tünetek. Ha éjszakai izomgörcsöket, a bőr vöröses-barnás elszíneződését tapasztalja, valamint hámlást, nedvezést, akkor már előrehaladott visszérproblémáról van szó. Ha elhanyagolják a visszérbetegséget, lábszárfekély alakulhat ki. Ilyenkor már nagyon nehéz a gyógyítás, ezért rendkívül fontos, hogy időben kezdjük kezelni a betegséget. Forduljon bizalommal hozzánk budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben!
Hogyan történik az érzéstelenítés lézeres és RF műtétnél?

Helyi érzéstelenítést alkalmazunk, szükség esetén intravénás érzéstelenítéssel kiegészítve. A műtét során a lézerszál vagy rádiófrekvenciás (RF) katéter bevezetése előtt az operált területet hígított helyi érzéstelenítő oldattal fecskendezzük körbe, a pontos adagolást ultrahang segítségével ellenőrizzük. A helyi érzéstelenítő hatására a fájdalomérzés az érintett területen megszűnik, azonban a tapintást továbbra is érzi a beteg, ez azonban egyáltalán nem kellemetlen. A vénatörzsek lézeres vagy rádiófrekvenciás (RF) kezelése során a visszér jelentősen felmelegszik, ennek a hőnek egy része a környezetre is átadódhat, mely helyi melegedés formájában észlelhető, azonban ez sem éri el a fájdalom szintjét. Ha mindezek ellenére mégis kellemetlen érzés, fájdalom jelentkezne, a műtétnél jelen lévő altató orvos intravénás fájdalomcsillapítóval, nyugtatóval kiegészíti a műtéti érzéstelenítést.

Hogyan alakulhat ki visszér?
Visszerei mindenkinek vannak, hisz visszérnek a vénákat nevezzük, amelyek a hajszálerekből a szív jobb oldaláig szállítják a vért. Visszérbetegségként tehát a vénák különféle megbetegedéseit emlegetjük.  A vénák feladata, hogy az elhasznált vért visszajuttassák a szívhez. A szívből a tüdőbe jutva a vér újra megtelik oxigénnel, és az artériák segítségével eljut a test minden részébe, egész a hajszálerekig. Ezután újra a vénák, azaz a visszerek veszik át a szállító szerepet. A leggyakoribb visszérbetegség a szerzett visszér-tágulat, amely leginkább az alsó végtagokon jellemző elváltozás. A megvastagodott vénák eltorzulnak, csomókba csavarodnak, és nem képesek hatékonyan visszajuttatni a szén-dioxiddal, salakanyagokkal telített vért a szívhez. A mozgáshiány, az ülőfoglalkozás, vagy akár egy hosszabb utazás a vér pangását okozhatja a vénákban, amelyek a gyengébb kötőszövetekkel vagy esetleg a vér áramlását segítő billentyűk hibás működésével együtt elvezethetnek odáig, hogy a pangó vér elkezdi kitágítani az érfalat, és kialakul  visszér. A visszérbetegség rontja a végtag vérkeringését, és akár trombózishoz is vezethet. Budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben kellemes körülmények között várjuk a visszérproblémákkal küzdő pácienseket!
Modern visszérműtét vagy konzervatív terápia?

Melyiket válasszam: műtét vagy konzervatív terápia?

Erre a kérdésre hiteles választ csak a részletes vizsgálatok által felállított diagnózis birtokában lehet adni, hiszen a visszérbetegségnek súlyossági foktól függően több stádiuma van.

Milyen előnyökkel jár, ha Ön a modern visszérműtéti technikát választja?

  • Nincs műtéti metszés. A tűszúrásnyi műtéti hegek gyorsan gyógyulnak.
  • Minimális a műtéti bevérzés a szövetek között, ezért minimális a sebfájdalom
  • Ön a műtét után már néhány perccel felkelhet és saját lábán távozik.
  • A műtét helyi érzéstelenítésben (lézeres, rádiófrekvenciás visszérműtét), vagy akár érzéstelenítés nélkül (mechano-lémiai műtét, habszkleroterápia) elvégezhető. Nem szükséges altatás, gerinc közeli érzéstelenítés.
  • Mivel nincsenek nagyobb szúrások, metszések, ezért kiválóak az esztétikai eredmények.
  • A műtét után Ön szinte azonnal munkába állhat, nincs hosszú táppénzes időszak.
  • A hosszú távú eredmények nem különböznek a hagyományos műtét eredményeitől, azonban lényegesen kisebb a műtéti megterhelés, kockázat.

Kompressziós kezelés

A visszérbetegség minden stádiumában alkalmazható kompressziós kezelés, azaz a lábszárak összenyomása útján az izompumpa funkció javítása. A kompressziós kezelések eszköze a rugalmas pólya és a különböző gyógyharisnyák. A kompressziós kezelés eredményeképp a billentyűk záródása javul és a szövetek oxigénellátottsága fokozódik. Belsőleg szedendő, erek állapotát javító készítmények is forgalomban vannak, illetve külsőleg alkalmazható kenőcsök, krémek is enyhíthetik a tüneteket. A megfelelő terápia kiválasztása azonban a kezelő orvos tájékoztatásán alapuló közös döntés kell, hogy legyen.

Miért válassza a budapesti VP-Med visszérgyógyászati magánrendelését?

  • Személyre szabott kezelések
  • Komplex ellátás egy helyen
  • A legújabb technológiákat elsőként alkalmazzuk
  • Széleskörű edukáció, betegtájékoztatás

Bejelentkezés, további információ:

VP-Med Egészségcentrum és Oktatási Központ 1042 Budapest, Árpád út 56. fszt. 33. Előjegyzés: + 36 30 963 1363 Tel: + 36 1 792 5627 e-mail: info@vpmed.hu  
Hogyan készüljek fel a visszérműtétre?
A műtéti terület sterilitásának biztosítására fontos az operálandó végtag szőrtelenítése, melynek legalkalmasabb időpontja a műtétet megelőző nap. A műtéti fertőzések elkerülése érdekében a műtét alatt ne viseljen alsóneműt, lehetőleg vegyen le minden ékszert, távolítsa el testékszereit. Javasolt a körömlakk lemosása is, a ragasztott műköröm eltávolítása nem szükséges. A műtéteket éhgyomri állapotban végzik. A reggel szokásos gyógyszereit – előzetes egyeztetés szerint – vegye be, ha a műtétre esetleg délután kerül sorra, könnyű reggeli  fogyasztható, majd egészen a műtét időpontjáig bőségesen fogyasszon folyadékot. Tartós véralvadásgátló gyógyszerek szedésének felfüggesztése nem szükséges.
Mi történik, ha nem kerül sor a beavatkozásra?
A visszérműtét elmaradása esetén várható a panaszok fokozódása, krónikus vénás elégtelenség, lábszárfekély kialakulása, az ilyen szövődményes esetek műtétje jelentősen nagyobb kockázattal jár. A mechano-kémiai ablációs műtétnek abszolút indikációja nincs, csak a kockázat-haszon arány mérlegelése után végezzük el a műtétet. A kozmetikai eredmény néhány héttel a beavatkozás elvégzése után már jól látható.
Örökölhető-e a visszeresség?

Örökölhető-e a visszeresség?

Mint minden kórképnek, a visszérbetegség kialakulásának is számos rizikótényezője van. Az örökletes hajlam a vénás betegségek megjelenésében is komoly szerepet játszik, a kórkép családi halmozódásának előfordulása esetén, az utódokban nagyobb eséllyel alakul ki visszeresség. Amennyiben visszérbetegség az egyik szülőnél jelentkezik, a gyermeknek, ötven százaléka esélye van arra, hogy esetében is jelentkeznek visszeres problémák.

Ha mindkét szülő visszérbetegségben szenved, az utódoknál "már" hatvan százalék az esély arra, hogy életük során visszérbetegség alakul ki. Hangsúlyozni kell azonban, hogy számos életmódbeli tényező is befolyásolja a kórkép megjelenését, így azok, akiknél családi "örökség" a visszeresség, tudatos életvezetéssel segíthetnek a visszeresség kialakulásának megelőzésében, illetve a kórkép megjelenésének késleltetésében.

Visszérpanaszok esetén forduljon bizalommal visszérgyógyászati magánrendelésünkön Dr. Szabó Attila érsebész, visszérspecialistához!