Közönség vélemények-HáziPatika verseny

“Az év magánrendelője” verseny közönség értékelései

A VP-Med Egészségcentrum és Oktatási Központ 2015-ben egyéni praxis kategóriában elnyerte a szakmai zsűri „Az év magánrendelője” díját. A HáziPatika versenyén a közönség és az elismert egészségügyi szakemberekből álló zsűri különböző szempontok alapján értékelte a magánrendelő munkáját. Az utóbbi csoport több száz magánintézmény közül a VP-Med Egészségcentrumnak ítélte „Az év magánrendelője” címet. A HáziPatika verseny közönségszavazásán közel 400 értékelést kapott az egészségcentrum. A szavazás résztvevői magas pontszámokkal díjazták az ellátó orvos kommunikációját, szakmai tudását, valamint az asszisztencia segítőkészségét. A pontozás mellett számos szóbeli hozzászólás érkezett a VP-Med Egészségcentrum hazipatika.com weboldalon található profiljához. A páciensek hozzászólásaikban többnyire Dr. Szabó Attila szakértelmét, empatikus viselkedését, valamint a rendelő dolgozóinak kedvességét, precizitását emelték ki. Többen hangsúlyozták, hogy barátságos, modern környezetben, pontos, gyors és hatékony segítséget kaptak a gyógyuláshoz.

“Tökéletes szaktudással, hibátlanul elvégzett beavatkozás után gyors gyógyulás. Visszereim által okozott nyiroködémám megszűnt. Nem dagad a lábam. Fájdalmat nem éreztem. A mechano-ablációs eljárás után magam vezettem a kocsimat 100 km-re lévő otthonomba. Kulturált környezet, udvarias szakszemélyzet. Kitűnő orvos.” Dr. U. V.

“Évek óta szenvedek visszeres panaszok miatt,a korábbi hagyományos visszér -műtét utáni gyógyulás hosszadalmas volt és nem oldotta meg panaszaimat. Ez a speciális radiofrequenciás műtét,és utókezelés valóban fájdalommentes volt és gyors gyógyulást eredményezett. A rendelő dolgozóinak precizitása, szaktudása,kedvessége,pontossága minden dícséretet megérdemel. A rendelő tiszta,hangulata megnyugtató.” Dr. Sz. É.

“Mindennel maximálisan meg voltam elégedve. Dr. Szabó Attila kiváló szakember, a munkatársai udvariasak, kedvesek, segítőkészek voltak. Mindenről megfelelően tájékoztattak. Nagyon féltem a műtéttől, de kiváló hozzáértéssel feloldották bennem a félelmet. Köszönöm a műtőben a simogatást és az emberi hozzáállást. A végeredmény: fájdalommentesen megszabadulhattam a visszereimtől.” P.V.J.

“Dr.Szabó Attila kiváló szakember, kifogástalan emberi hozzáállással. Köszönet a sikeres műtétért, a közvetlenségért. Gratulálok a szuper rendelőhöz!” T.Zs.

“Maximálisan elégedett vagyok mind az ellátó orvos, mind a személyzet munkájával. Mindenkinek csak ajánlani tudom!” P.N.

Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Modern visszérműtét vagy konzervatív terápia?

Melyiket válasszam: műtét vagy konzervatív terápia?

Erre a kérdésre hiteles választ csak a részletes vizsgálatok által felállított diagnózis birtokában lehet adni, hiszen a visszérbetegségnek súlyossági foktól függően több stádiuma van.

Milyen előnyökkel jár, ha Ön a modern visszérműtéti technikát választja?

  • Nincs műtéti metszés. A tűszúrásnyi műtéti hegek gyorsan gyógyulnak.
  • Minimális a műtéti bevérzés a szövetek között, ezért minimális a sebfájdalom
  • Ön a műtét után már néhány perccel felkelhet és saját lábán távozik.
  • A műtét helyi érzéstelenítésben (lézeres, rádiófrekvenciás visszérműtét), vagy akár érzéstelenítés nélkül (mechano-lémiai műtét, habszkleroterápia) elvégezhető. Nem szükséges altatás, gerinc közeli érzéstelenítés.
  • Mivel nincsenek nagyobb szúrások, metszések, ezért kiválóak az esztétikai eredmények.
  • A műtét után Ön szinte azonnal munkába állhat, nincs hosszú táppénzes időszak.
  • A hosszú távú eredmények nem különböznek a hagyományos műtét eredményeitől, azonban lényegesen kisebb a műtéti megterhelés, kockázat.

Kompressziós kezelés

A visszérbetegség minden stádiumában alkalmazható kompressziós kezelés, azaz a lábszárak összenyomása útján az izompumpa funkció javítása. A kompressziós kezelések eszköze a rugalmas pólya és a különböző gyógyharisnyák. A kompressziós kezelés eredményeképp a billentyűk záródása javul és a szövetek oxigénellátottsága fokozódik. Belsőleg szedendő, erek állapotát javító készítmények is forgalomban vannak, illetve külsőleg alkalmazható kenőcsök, krémek is enyhíthetik a tüneteket. A megfelelő terápia kiválasztása azonban a kezelő orvos tájékoztatásán alapuló közös döntés kell, hogy legyen.

Miért válassza a budapesti VP-Med visszérgyógyászati magánrendelését?

  • Személyre szabott kezelések
  • Komplex ellátás egy helyen
  • A legújabb technológiákat elsőként alkalmazzuk
  • Széleskörű edukáció, betegtájékoztatás

Bejelentkezés, további információ:

VP-Med Egészségcentrum és Oktatási Központ 1042 Budapest, Árpád út 56. fszt. 33. Előjegyzés: + 36 30 963 1363 Tel: + 36 1 792 5627 e-mail: info@vpmed.hu  
Hogyan történik az érzéstelenítés lézeres és RF műtétnél?

Helyi érzéstelenítést alkalmazunk, szükség esetén intravénás érzéstelenítéssel kiegészítve. A műtét során a lézerszál vagy rádiófrekvenciás (RF) katéter bevezetése előtt az operált területet hígított helyi érzéstelenítő oldattal fecskendezzük körbe, a pontos adagolást ultrahang segítségével ellenőrizzük. A helyi érzéstelenítő hatására a fájdalomérzés az érintett területen megszűnik, azonban a tapintást továbbra is érzi a beteg, ez azonban egyáltalán nem kellemetlen. A vénatörzsek lézeres vagy rádiófrekvenciás (RF) kezelése során a visszér jelentősen felmelegszik, ennek a hőnek egy része a környezetre is átadódhat, mely helyi melegedés formájában észlelhető, azonban ez sem éri el a fájdalom szintjét. Ha mindezek ellenére mégis kellemetlen érzés, fájdalom jelentkezne, a műtétnél jelen lévő altató orvos intravénás fájdalomcsillapítóval, nyugtatóval kiegészíti a műtéti érzéstelenítést.

Kiknél jelentkezik leggyakrabban a visszér?
A visszér leggyakrabban 40 év feletti nőknél jelentkezik, azonban korábban is kialakulhat! A kialakulás okai között szerepelhet az álló- vagy ülőmunka, a mozgásszegény életmód, a súlyfelesleg, a többszöri szülés, a magas sarkú cipő viselése és a nehéz terhek cipelése. Ha jellemzőek Önre ezek, és gyakran fáj, esetleg éjszaka görcsöl a lába, vagy erek jelennek meg a lábszáron, érdemes szakemberrel konzultálni.
Hogyan zajlik a lézeres és rádiófrekvenciás visszérműtét?
A visszérműtét előtt a láthatóan kitágult vénákat speciális tollal kijelöljük. Első lépésként ultrahang ellenőrzés mellett vezetőkatétert helyezünk a kezelendő fő vénatörzsbe, ennek végét a közvetlenül a mélyvénás rendszerbe történő beömlésig vezetjük fel, ezt követi a helyi érzéstelenítés. Lézeres műtét során a vezetőkatéteren visszük a kezelés helyére a lézerszálat, majd folyamatos ultrahang kontroll mellett a szálat és a katétert együtt lassan visszahúzzuk az érben, miközben a lézerenergia a szál végének közvetlen környezetében a vért felmelegíti. A hő hatására a vér koagulálódik és az energia az érfalra is áttevődik, annak fehérjéi kicsapódnak, az érfal összezsugorodik, elzáródik. Rádiófrekvenciás (RF) visszérműtét során rövid vezetőkatéteren át visszük a kezelés helyére a rádiófrekvenciás ( RF) katétert, majd folyamatos ultrahang kontroll mellett azt lassan visszahúzzuk az érben, miközben a rádiófrekvenciás energia az érfalat felmelegíti. A hő hatására az érfal fehérjéi kicsapódnak, az összezsugorodik, elzáródik. A kezelés folyamata az ultrahang képen jól ellenőrizhető. A fő vénatörzs kezelése után a további oldalágakat érzéstelenítés után külön szúrásokból kezeljük, elzárjuk. A kezelés eredménye páciensenként eltérő lehet.
Mi történik, ha nem kerül sor a beavatkozásra?
A visszérműtét elmaradása esetén várható a panaszok fokozódása, krónikus vénás elégtelenség, lábszárfekély kialakulása, az ilyen szövődményes esetek műtétje jelentősen nagyobb kockázattal jár. A mechano-kémiai ablációs műtétnek abszolút indikációja nincs, csak a kockázat-haszon arány mérlegelése után végezzük el a műtétet. A kozmetikai eredmény néhány héttel a beavatkozás elvégzése után már jól látható.
Mennyi ideig kell kórházban maradni a visszérműtétet követően?
A visszérkezelés ambuláns sebészeti beavatkozásként történik: panaszmentesség esetén a műtét után rövid idővel kísérővel távozhat.
Mire való a kompressziós harisnya?
Az egészségügyi harisnya, vagy más néven kompressziós harisnya a lábszár visszerein keletkezett tágulatok kezelésére szolgál. A betegség súlyosságától függ, hogy melyik típusát szükséges használni. Hatására csökken a pangás (ödéma) kialakulása és a visszerekben és nyirokerekben segíti a vér visszaáramlását a szív felé.
Mit kerüljünk visszeresség esetén?
Mindenképpen kerülje a meleg vizes fürdőt, a szaunázást és a napozást, mivel a hő miatt felerősödhetnek a panaszai!