Dr. Szabó Gábor Viktor Ph.D.

Tíz év általános sebészeti tevékenység után specializálódtam az érsebészetre, melyet húsz éve gyakorlok. Munkám során a Semmelweis Egyetem Szív- és Érgyógyászati Klinikáján az érbetegségek minden műtétet igénylő betegségét ellátom, mind a hagyományos, mind a világban elérhető legmodernebb műtéti technikák rendelkezésre állnak. Legfontosabb műtéti területek: stroke prevenció – carotis műtét, aneurysma műtétek nyitott és endovascularis ellátása (stentgrattal) mind a hasi mind a mellkasi szakaszon, alsó végtagi nyitott és hybrid műtétek. Aktívan veszek részt a medikusok, rezidensek és szakorvosok képzésében.

Modern visszérműtétet közreműködőként végzek a VP-MED Centrumban, Dr. Szabó Attila irányításával, míg az ambuláns betegvizsgálatok a Budai Egészségközpont rendelésén történnek.

További információ:
https://www.ersebesz.eu
http://semmelweis.hu/ersebeszet/
http://vszek.semmelweis.hu/

Ambuláns előjegyzés:
https://bhc.hu/

Telefon: +36 1 489 5200
Mobil: +36 20 825 8048

Tanulmányaim

  • 1984-1990 Semmelweis Orvostudományi Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Budapest
  • 1990 Államvizsga, Általános Orvosi Diploma
  • 1994 Általános sebészeti szakvizsga
  • 1998 Érsebészeti szakvizsga
  • 2008 Igazságügyi Orvosszakértő
  • 2011 Ph.D. fokozat, Semmelweis Egyetem

Munkahelyek, beosztások

  • 1990-1998 Flór F. Pest megyei Kórház, Sebészeti Osztály segédorvos,
  • 1999 -2012 Semmelweis Egyetem Ér- és Szívsebészeti Klinika tanársegéd, majd egyetemi adjunktus
  • 2008-2019 Igazságügyi orvosszakértő
  • 2012-től Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Érsebészeti Tanszék osztályvezető főorvosa
  • 2016-tól egyetemi docens

Tagságok

  • Magyar Sebész Társaság
  • Magyar Angiologiai és Érsebészeti Társaság
  • Magyar Orvosi kamara
  • Magyar Tudományos Akadémia Köztestület
  • Érsebészet Szakmai Grémium
Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Mire való a kompressziós harisnya?
Az egészségügyi harisnya, vagy más néven kompressziós harisnya a lábszár visszerein keletkezett tágulatok kezelésére szolgál. A betegség súlyosságától függ, hogy melyik típusát szükséges használni. Hatására csökken a pangás (ödéma) kialakulása és a visszerekben és nyirokerekben segíti a vér visszaáramlását a szív felé.
A masszázs vajon segít vagy ront a visszér helyzetén?
A klasszikus masszázs tilos a vénagyulladás esetén! A visszértágulatokat a szív irányába, finoman simogatva masszírozza, de lehetőleg ne túl gyakran!
Mi az a doppler vizsgálat és mikor van rá szükség?
Ez a speciális ultrahangvizsgálat az érelmeszesedés diagnosztikájában alkalmazott vizsgálat. Alkalmas a vér áramlási irányának meghatározására, segít az érszűkületek és a trombózis diagnosztizálásában, az érszűkület mértékének meghatározásában. Visszérbetegség esetén az ultrahang vizsgálat ad pontos képet a tágult erekről, a Doppler önmagában nem elég!
Műtét után nagy vérömleny alakult ki a combon vagy a lábszáron – vissza kell menni az orvoshoz?
Alapvetően természetes, ha a műtét után pár nappal láthatóvá válik a bőrön is vérömleny, a gond csak akkor van, ha ez folyamatosan növekszik, feszül, gyulladást, lázas állapotot okoz. Ha az eset kérdéses, inkább mutassák meg olyannak, aki ért hozzá.
Hogyan lehet kezelni az apró seprűvénákat?
A kapilláris tágulatok és visszerek kezelésének nagyon hatékony módszere a szkleroterápia (érelzárás), melyet egyaránt alkalmazhatunk a csak kozmetikai zavart okozó kis vénáknál, az úgynevezett seprűvénáknál és a vénás keringést már megterhelő nagyobb visszértágulatok kezelésére is.
Ha befáslizom a lábam, akkor nem lesz trombózisom?
A jól megválasztott fásli és kompressziós harisnya valóban csökkenti a trombózis előfordulását. Azonban harisnyánál fontos a megfelelő kompressziós fokozat és kiterjedés (térd vagy combtő) betartása, a fásli minősége (kellően rugalmas) és felhelyezése meghatározza a kezelés sikerességét.
Miben segíthet a családterápia?
Manapság sok impulzus és stressz ér minket nap, mint nap. A különböző terápiák és tanácsadások nagy segítséget jelenthetnek, és mára egyre inkább elterjedtek. A családterápia azt emeli ki, hogy a családtagok hatnak egymásra, és lehetséges, hogy egy-egy egészségügyi problémának a hátterében valójában a rossz családon belüli kommunikáció áll. Tudjon meg többet: https://vpmed.hu/szolgaltatasok/psziche-terapia/
Maradandó-e a kezelés?
Az utóbbi évtizedekben rengeteget fejlődött az orvostechnika. Ennek köszönhetően kezeléseink eredménye hosszú távon nem különbözik a hagyományos műtéti eredményektől, ráadásul modern eszközeinkkel lényegesen kisebb a műtéti megterhelés és a kockázat!