Dr. Szabó Gábor Viktor Ph.D.

Tíz év általános sebészeti tevékenység után specializálódtam az érsebészetre, melyet húsz éve gyakorlok. Munkám során a Semmelweis Egyetem Szív- és Érgyógyászati Klinikáján az érbetegségek minden műtétet igénylő betegségét ellátom, mind a hagyományos, mind a világban elérhető legmodernebb műtéti technikák rendelkezésre állnak. Legfontosabb műtéti területek: stroke prevenció – carotis műtét, aneurysma műtétek nyitott és endovascularis ellátása (stentgrattal) mind a hasi mind a mellkasi szakaszon, alsó végtagi nyitott és hybrid műtétek. Aktívan veszek részt a medikusok, rezidensek és szakorvosok képzésében.

Modern visszérműtétet közreműködőként végzek a VP-MED Centrumban, Dr. Szabó Attila irányításával, míg az ambuláns betegvizsgálatok a Budai Egészségközpont rendelésén történnek.

További információ:
https://www.ersebesz.eu
http://semmelweis.hu/ersebeszet/
http://vszek.semmelweis.hu/

Ambuláns előjegyzés:
https://bhc.hu/

Telefon: +36 1 489 5200
Mobil: +36 20 825 8048

Tanulmányaim

  • 1984-1990 Semmelweis Orvostudományi Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Budapest
  • 1990 Államvizsga, Általános Orvosi Diploma
  • 1994 Általános sebészeti szakvizsga
  • 1998 Érsebészeti szakvizsga
  • 2008 Igazságügyi Orvosszakértő
  • 2011 Ph.D. fokozat, Semmelweis Egyetem

Munkahelyek, beosztások

  • 1990-1998 Flór F. Pest megyei Kórház, Sebészeti Osztály segédorvos,
  • 1999 -2012 Semmelweis Egyetem Ér- és Szívsebészeti Klinika tanársegéd, majd egyetemi adjunktus
  • 2008-2019 Igazságügyi orvosszakértő
  • 2012-től Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Érsebészeti Tanszék osztályvezető főorvosa
  • 2016-tól egyetemi docens

Tagságok

  • Magyar Sebész Társaság
  • Magyar Angiologiai és Érsebészeti Társaság
  • Magyar Orvosi kamara
  • Magyar Tudományos Akadémia Köztestület
  • Érsebészet Szakmai Grémium
Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Mit kerüljünk visszeresség esetén?
Mindenképpen kerülje a meleg vizes fürdőt, a szaunázást és a napozást, mivel a hő miatt felerősödhetnek a panaszai!
Érdemes eltávolítani a visszeret?
A tág, kanyargós visszerek fala átalakul, elvesztik rugalmasságukat, az egészséges visszerek falában található simaizom átalakul kötőszövetté, így összehúzódni már nem tud. Feladatát továbbiakban nem tudja ellátni, sőt fokozza a panaszokat, tehát eltávolítása javasolt.
Minek megoperálni a visszeret, úgyis kiújul!
Sokszor lehet hallani, hogy egyesek azért nem akarnak műtétet, mert a környezetükben sokan vannak, akiknek kiújult műtét után. A kiújulás – recidíva – leggyakoribb oka a nem megfelelő műtéti technika, amely sajnos még érsebészek között is előfordul, de nem érsebészek között nagyon magas. Ennek oka legtöbbször az, hogy nem végeznek ultrahang vizsgálatot a műtét előtt illetve alatt, így a beavatkozás „vakon” történik, nem a megfelelő értörzset kezelik, vagy nem megfelelő módon kezelik. Megfelelő technikával, modern módszerekkel a kiújulás lényegesen ritkábban fordul elő!
Mi a visszérbetegség?
A visszérbetegség a felületes vénás rendszer megbetegedése. A visszereken, más néven a vénákon áramlik vissza a végtagokból a vér a szív felé. Ezt a gravitációval ellentétes irányú áramlást a vénák falában lévő zárószelepként működő billentyűzet és az izomműködés pumpafunkciója biztosítja. Amennyiben különböző okok miatt nem zár jól a billentyűzet, a keringő vér a vénákból nem tud a szív felé teljesen kiürülni, a végtag megduzzad és feszülő érzés jelentkezik. A véráramlás lelassulásának következménye a felületes vénák falának kitágulása és egy önmagát súlyosbító körfolyamat beindulása. A kezeletlen visszérbetegség súlyos szövődmények kialakulásához vezethet.
Okoz-e égési sérülést a lézer?
A Dr. Szabó Attila által alkalmazott lézer nem okoz égési sérülést, hiszen a lézer fénye a bőr felsőbb rétegein akadálytalanul képes áthatolni, azt nem károsítja. A lézeres kezelés előnye, hogy szinte teljesen fájdalommentes, ráadásul a kezelés után pár nappal már munkába lehet állni. Többet szeretne tudni? Vegye fel velünk a kapcsolatot!
Mire való a kompressziós harisnya?
Az egészségügyi harisnya, vagy más néven kompressziós harisnya a lábszár visszerein keletkezett tágulatok kezelésére szolgál. A betegség súlyosságától függ, hogy melyik típusát szükséges használni. Hatására csökken a pangás (ödéma) kialakulása és a visszerekben és nyirokerekben segíti a vér visszaáramlását a szív felé.
Kiknél jelentkezik leggyakrabban a visszér?
A visszér leggyakrabban 40 év feletti nőknél jelentkezik, azonban korábban is kialakulhat! A kialakulás okai között szerepelhet az álló- vagy ülőmunka, a mozgásszegény életmód, a súlyfelesleg, a többszöri szülés, a magas sarkú cipő viselése és a nehéz terhek cipelése. Ha jellemzőek Önre ezek, és gyakran fáj, esetleg éjszaka görcsöl a lába, vagy erek jelennek meg a lábszáron, érdemes szakemberrel konzultálni.
Milyen tünetei lehetnek a visszerességnek?
Néha fáradtnak, nehéznek érzi a lábát, és éjjelenként lábgörcsei vannak? Úgy gondolja, nem komoly a probléma, ezért csak legyint rá? Éppen ezek a tünetek a visszeresség előjelei!