Orvosaink

  • Összes
  • VP-Med Egészségközpont
  • VP-Med Visszérgyógyászati központ
  • VP-MED PSZICHÉ-TERÁPIA
  • Dr. Kiss Attila – Szolnoki Magánrendelés
  • Dr. Szűcs István – Ér-ted Egészségház
  • Dr. Hevér Tímea – Csimborasszó Egészségügyi Központ
  • Centrum Medical
Dr. Szabó Attila Ph.D
Dr. Szabó Attila Ph.D
sebész, érsebész, visszérspecialista, intézetvezető
Dr. Szegvári Olga
Dr. Szegvári Olga
pszichiáter és pszichoterapeuta szakorvos, sématerapeuta, coach, intézetvezető
Dr. Kiss Attila
Dr. Kiss Attila
sebész, érsebész, visszérspecialista, helyettes szakmai vezető
Dr. Laczkó Ágnes
Dr. Laczkó Ágnes
sebész, érsebész, visszérspecialista
Dr. Skribek Levente
Dr. Skribek Levente
sebész, érsebész, visszérspecialista
Dr. Oláh Zoltán
Dr. Oláh Zoltán
sebész, érsebész, visszérspecialista
Dr. Szűcs István
Dr. Szűcs István
sebész, érsebész, visszérspecialista
Dr. Hevér Tímea PhD
Dr. Hevér Tímea PhD
sebész, érsebész, visszérspecialista
Dr. Szabó Gábor Viktor Ph.D.
Dr. Szabó Gábor Viktor Ph.D.
sebész, érsebész, visszérspecialista
Dr. Pogány Péter
Dr. Pogány Péter
citológus szakorvos
Dr. Garbaisz Dávid
Dr. Garbaisz Dávid
érsebész szakorvos
Kozma-Jung Andrea
Kozma-Jung Andrea
krónikus sebkezelő specialista
Dr. Kristóf Vera
Dr. Kristóf Vera
belgyógyász, angiológus
Dr. Seidner Judit
Dr. Seidner Judit
belgyógyász, kardiológus
Dr. Takácsy Teréz
Dr. Takácsy Teréz
bőr- és nemigyógyász
Dr. Bata Pál
Dr. Bata Pál
radiológus, ultrahang-specialista
dr. Széphelyi Katalin
dr. Széphelyi Katalin
aneszteziológus
dr. Windisch Mária
dr. Windisch Mária
aneszteziológus
dr. Paulovich Erzsébet
dr. Paulovich Erzsébet
aneszteziológus
Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Mire való a kompressziós harisnya?
Az egészségügyi harisnya, vagy más néven kompressziós harisnya a lábszár visszerein keletkezett tágulatok kezelésére szolgál. A betegség súlyosságától függ, hogy melyik típusát szükséges használni. Hatására csökken a pangás (ödéma) kialakulása és a visszerekben és nyirokerekben segíti a vér visszaáramlását a szív felé.
Mi a visszérbetegség?
A visszérbetegség a felületes vénás rendszer megbetegedése. A visszereken, más néven a vénákon áramlik vissza a végtagokból a vér a szív felé. Ezt a gravitációval ellentétes irányú áramlást a vénák falában lévő zárószelepként működő billentyűzet és az izomműködés pumpafunkciója biztosítja. Amennyiben különböző okok miatt nem zár jól a billentyűzet, a keringő vér a vénákból nem tud a szív felé teljesen kiürülni, a végtag megduzzad és feszülő érzés jelentkezik. A véráramlás lelassulásának következménye a felületes vénák falának kitágulása és egy önmagát súlyosbító körfolyamat beindulása. A kezeletlen visszérbetegség súlyos szövődmények kialakulásához vezethet.
Miért fontos a helyes étrend?
A visszerek kialakulásában számos tényező szerepet játszhat. A genetikai faktorok mellett nagy szerepe van az elhízásnak, valamint a túlsúlynak, ami ellen szerencsére sokat lehet tenni a a kiegyensúlyozott étrenddel. A VP-Med Egészségcentrumnál életmód tanácsokkal is hozzájárulunk pácienseink egészségéhez.
Mik a visszérbetegség tünetei?
A kezdeti panaszok sokszor annyira enyhék, hogy többnyire senki nem gondol betegségre, inkább kozmetikai hibának gondolja a kék dudorokat, vagy a pókhálószerűen kirajzolódó vénákat. Sokszor még a láb zsibbadása vagy a megdagadt végtagok sem hívják fel a figyelmet a betegségre. A lábdagadás érzése, a boka megvastagodása, a bőr viszketése későbbi tünetek. Ha éjszakai izomgörcsöket, a bőr vöröses-barnás elszíneződését tapasztalja, valamint hámlást, nedvezést, akkor már előrehaladott visszérproblémáról van szó. Ha elhanyagolják a visszérbetegséget, lábszárfekély alakulhat ki. Ilyenkor már nagyon nehéz a gyógyítás, ezért rendkívül fontos, hogy időben kezdjük kezelni a betegséget. Forduljon bizalommal hozzánk budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben!
Minek megoperálni a visszeret, úgyis kiújul!
Sokszor lehet hallani, hogy egyesek azért nem akarnak műtétet, mert a környezetükben sokan vannak, akiknek kiújult műtét után. A kiújulás – recidíva – leggyakoribb oka a nem megfelelő műtéti technika, amely sajnos még érsebészek között is előfordul, de nem érsebészek között nagyon magas. Ennek oka legtöbbször az, hogy nem végeznek ultrahang vizsgálatot a műtét előtt illetve alatt, így a beavatkozás „vakon” történik, nem a megfelelő értörzset kezelik, vagy nem megfelelő módon kezelik. Megfelelő technikával, modern módszerekkel a kiújulás lényegesen ritkábban fordul elő!
Megszüntethető a visszeresség “házilag”?
A megfelelő életmód sokat segíthet a megelőzésben, de ez nem csak az étkezésen múlik! A rendszeres mozgás, sportolás támogatja a vénás keringést, emellett a közérzeten is sokat javít. A legjobb megoldás, ha Ön is szakemberhez fordul, hogy az Ön esetében mi a megfelelő kezelési mód!
Nem fog hiányozni az a visszér, amit eltávolítanak?
A válasz határozott “NEM”! Fontos tudni, hogy a tág, kanyargós visszerekben nincs megfelelő keringés, azaz ezek a károsodott visszerek nem tudják a szív felé szállítani a vért. Ezen felül, normálisan is a vénás keringés döntő többsége a mélyvénákban szállítódik, az egészséges visszér (pl. szív-, vagy érműtétnél) eltávolítása sem jár semmilyen tünettel.
Mi az oka a visszeresség kialakulásának?
Kialakulása egyrészt örökletes, tehát a nagyszülők fontos szerepet játszhatnak benne! Az oka, hogy az erekben lévő billentyűk nem zárnak tökéletesen, így visszaáramlik a vér, amelytől az érfal kitágul, és a benne lévő vér pangásához vezet. Az örökletességen túl a mozgáshiány és a túlsúly is hozzájárulhatnak a kialakulásához. A panaszokkal érdemes minél gyorsabban szakemberhez fordulni!