Dr. Kiss Attila

Dr. Kiss Attila

sebész, érsebész főorvos, helyettes szakmai vezető

Nem volt orvos a családomban, de mivel az átlagosnál jobb tanuló voltam, 1989-ben, amikor végzős voltam, azt tanácsolták a középiskolai tanáraim, hogy ebben az irányban tanuljak tovább. Elsőre felvettek az orvosegyetemre, és hamar eldőlt az is, hogy jól választottam, erre a pályára vagyok való.

Budapesten jártam egyetemre, ez idő alatt pedig mellékállásban mentőztem. Tulajdonképpen ez a munka szerettette meg velem ezt a szakmát. Azt gondolom, sokat javítana a magyar orvosok mentalitásán, ha mindenki pár évet eltöltene ezen a területen, éles bevetésen. Amikor végeztem, a szolnoki MÁV kórházban éppen volt egy szabad sebész állás. Igaz, a baleseti sebészet jobban vonzott volna, de az általános sebészetet is megszerettem, jó tanítómesterei m voltak. Mire azonban 2001-ben megszereztem a szakvizsgát, már látható volt, hogy a kórházban háttérbe szorul a sebészet, így amikor az akkori érsebész főorvos áthívott a megyei kórházba, munkahelyet váltottam, 2004-ben pedig ezt a szakvizsgát is letettem. Pár évig ezután a két szakterületet még párhuzamosan gyakoroltam, 15 éve azonban már csak érsebészettel foglalkozom.

Az érsebészetet nagyon nehéz jól csinálni. Kevés, hogy az ember fejben összerakja, hogyan lehet elvégezni egy operációt, azt aztán az asztal mellett állva meg is kell tudni valósítani. A szövődmények pedig gyakorlatilag azonnal jelentkeznek: ha például egy érvarrat rosszul sikerül, már a műtét alatt újra vérezni kezd. Az érsebész tehát mindig maga javítja ki a hibáit, ennek köszönhetően pedig egy idő után elkezdi tökéletesíteni munkáját, hiszen azzal a saját életét teszi könnyebbé.

Munkám során artériás és vénás érsebészettel is foglalkozom. Ilyen szakember nagyon kevés van Magyarországon: nagyjából félszáz, többségében ráadásul csak Budapesten elérhetők. A VP-Med-nél a visszérsebészet területén olyan magas színvonalon dolgozhatunk, ami a világ bármely országában megállná a helyét. Ezért is nagy öröm számomra, hogy itt a legújabb technológiákat alkalmazhatom, sőt nemzetközi konferenciákon is rendszeresen részt vehetek.

Egész életemben olyan munkahelyet kerestem, ami képes folyamatosan újdonságokkal ellátni, ezt pedig a VP-Med-nél végre megkaphattam.

Én azt vallom, hogy egy orvos számára a legjobb marketing a gyógyult beteg, ahhoz azonban, hogy ezt valaki elérje, mindig egyre többet kell tanulnia. Ha az ember úgy dolgozik végig egy napot, hogy nem kellett gondolkodnia, szerintem fel kell állnia, mert ez azt jelenti, hogy azon a helyen ő a legokosabb és már nincs kitől tanulnia.

A jó orvos tehát véleményem szerint elsősorban magasan képzett. Emellett a betegek számára fontos az őszinteség is. Az érsebészhez sokszor olyan betegek kerülnek, akiknél gyors döntést kell hozni, ezért tőlem őszinte véleményre számíthatnak a betegek. Nagyhangú, jókedélyű és vidám alak vagyok, a mentőknél töltött évek pedig arra is megtanítottak, hogy kivel hogy kell beszélni. És fontosnak tartom, hogy a betegeim azt érezzék, törődök velük, mert az már fél gyógyulást jelent.

Gyakran ismételt kérdések
további kérdések
Hogyan zajlik a lézeres és rádiófrekvenciás visszérműtét?
A visszérműtét előtt a láthatóan kitágult vénákat speciális tollal kijelöljük. Első lépésként ultrahang ellenőrzés mellett vezetőkatétert helyezünk a kezelendő fő vénatörzsbe, ennek végét a közvetlenül a mélyvénás rendszerbe történő beömlésig vezetjük fel, ezt követi a helyi érzéstelenítés. Lézeres műtét során a vezetőkatéteren visszük a kezelés helyére a lézerszálat, majd folyamatos ultrahang kontroll mellett a szálat és a katétert együtt lassan visszahúzzuk az érben, miközben a lézerenergia a szál végének közvetlen környezetében a vért felmelegíti. A hő hatására a vér koagulálódik és az energia az érfalra is áttevődik, annak fehérjéi kicsapódnak, az érfal összezsugorodik, elzáródik. Rádiófrekvenciás (RF) visszérműtét során rövid vezetőkatéteren át visszük a kezelés helyére a rádiófrekvenciás ( RF) katétert, majd folyamatos ultrahang kontroll mellett azt lassan visszahúzzuk az érben, miközben a rádiófrekvenciás energia az érfalat felmelegíti. A hő hatására az érfal fehérjéi kicsapódnak, az összezsugorodik, elzáródik. A kezelés folyamata az ultrahang képen jól ellenőrizhető. A fő vénatörzs kezelése után a további oldalágakat érzéstelenítés után külön szúrásokból kezeljük, elzárjuk. A kezelés eredménye páciensenként eltérő lehet.
Hány alkalomra lesz szükségem?
Ez több tényezőtől is függhet, köztük a visszérbetegség előrehaladottságától is. Dr. Szabó Attila az alapos vizsgálatok után erre a kérdésére is választ ad. Jelentkezzen be most!
Mire való a kompressziós harisnya?
Az egészségügyi harisnya, vagy más néven kompressziós harisnya a lábszár visszerein keletkezett tágulatok kezelésére szolgál. A betegség súlyosságától függ, hogy melyik típusát szükséges használni. Hatására csökken a pangás (ödéma) kialakulása és a visszerekben és nyirokerekben segíti a vér visszaáramlását a szív felé.
Lehet baj, ha nem távolítjuk el a tágult visszeret?

A visszérbetegségek következtében a lábszár, a lábujjak vérellátása károsodik. A vénákban pangó vér lerakja a benne lévő színezőanyagokat, ezáltal a bőrön kiütések jelentkeznek. Az elhasznált, kötőszövetekbe szivárgó vér károsítja a szöveteket, azok veszítenek rugalmasságukból. A gyulladt, száraz, elvékonyodott bőr sokkal kevésbé lesz ellenálló a fertőző betegségekre, hamarabb elterjedhetnek a gombás betegségek. A trombózis és az orbánc a bőr apró repedései miatt alakulhat ki.

Néhány év elhanyagolt visszérprobléma már a láb fekélyesedéséhez vezethet.

A következmények elkerülése érdekében érdemes tehát eltávolítani a tágult visszereket. Súlyos esetekben mindenképp sebészi beavatkozás szükséges, amely már a panaszmentes időszakokban is javasolt. Ezzel megelőzhetőek a fájdalmas következmények.

Injekciós kezeléssel leginkább a bőrvénákat tudják kezelni. Ilyenkor gyulladáskeltő anyagot juttatnak a vénafalba, amellyel összetapasztják a beteg vénák falát, így elzárva azokat a keringésből.

Visszérproblémákkal forduljon szakorvoshoz! Várjuk Önt is budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben!

Hogyan alakulhat ki visszér?
Visszerei mindenkinek vannak, hisz visszérnek a vénákat nevezzük, amelyek a hajszálerekből a szív jobb oldaláig szállítják a vért. Visszérbetegségként tehát a vénák különféle megbetegedéseit emlegetjük.  A vénák feladata, hogy az elhasznált vért visszajuttassák a szívhez. A szívből a tüdőbe jutva a vér újra megtelik oxigénnel, és az artériák segítségével eljut a test minden részébe, egész a hajszálerekig. Ezután újra a vénák, azaz a visszerek veszik át a szállító szerepet. A leggyakoribb visszérbetegség a szerzett visszér-tágulat, amely leginkább az alsó végtagokon jellemző elváltozás. A megvastagodott vénák eltorzulnak, csomókba csavarodnak, és nem képesek hatékonyan visszajuttatni a szén-dioxiddal, salakanyagokkal telített vért a szívhez. A mozgáshiány, az ülőfoglalkozás, vagy akár egy hosszabb utazás a vér pangását okozhatja a vénákban, amelyek a gyengébb kötőszövetekkel vagy esetleg a vér áramlását segítő billentyűk hibás működésével együtt elvezethetnek odáig, hogy a pangó vér elkezdi kitágítani az érfalat, és kialakul  visszér. A visszérbetegség rontja a végtag vérkeringését, és akár trombózishoz is vezethet. Budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben kellemes körülmények között várjuk a visszérproblémákkal küzdő pácienseket!
Okoz-e égési sérülést a lézer?
A Dr. Szabó Attila által alkalmazott lézer nem okoz égési sérülést, hiszen a lézer fénye a bőr felsőbb rétegein akadálytalanul képes áthatolni, azt nem károsítja. A lézeres kezelés előnye, hogy szinte teljesen fájdalommentes, ráadásul a kezelés után pár nappal már munkába lehet állni. Többet szeretne tudni? Vegye fel velünk a kapcsolatot!
Miért romlik nyáron a visszeresség állapota?
Nyáron romlik a visszeresség állapota, amely ilyenkor kellemetlen tüneteket okozhat. A melegben ugyanis az erek kitágulnak, lelassul a vérkeringés és fokozódik a pangás. Javasoljuk, hogy nyáron viseljen kompressziós zoknit és lehetőség szerint kerülje a meleg vizes fürdőket és a szaunázást.
Mennyibe kerül?
Ide kattintva tájékozódhat diagnosztikai vizsgálataink, lézeres, rádiófrekvenciás, valamint egyéb terápiás kezeléseink árairól is. A személyre szabott kezelés kiválasztását minden esetben alapos vizsgálat előzi meg.