Érsebészet, lézeres és rádiófrekvenciás visszérkezelés – VP-Med Kft.

MODERN VISSZÉRMŰTÉTEK BUDAPESTEN

A MODERN VISSZÉRMŰTÉTEK KÉT CSOPORTRA OSZTHATÓK:

Az egyik a helyi érzéstelenítésben, úgynevezett tumeszcens anesztéziában végezhető műtétek csoportja: lézeres műtétek, rádiófrekvenciás műtétek (endotermális abláció). E műtétek esetében az érbe a bőrön keresztül hatolunk be és szükség van valamilyen generátor alkalmazására, ami a lézer vagy rádiófrekvenciás energiát állítja elő: az eret a hőhatás zárja el. A módszereket folyamatosan fejlesztették és az endotermális abláció modern időszakának eredményei (2006 óta)  97% feletti hosszú távú eredményességet mutatnak.

A másik csoportba tartoznak az érzéstelenítést nem igénylő beavatkozások: hab szkleroterápia (a kisebb erek, oldalágak és seprűvénák kezelésére), és a két legújabb műtéti módszer, a mechanokémiai abláció (ClariVein) és a ragasztóval történő érelzárás (VenaSeal).

Időpontfoglalás

Kérjük, hívja a +36 30 963 1363-as számot, melyen kollégánk készségesen segít Önnek kérdés és időpontfoglalás esetén is. Amennyiben vonalunk foglalt, kérjük ismételje meg hívását később!

Időpontfoglalás

MIÉRT VÁLASSZUK A MODERN VISSZÉRMŰTÉTEKET?

A hagyományos visszérműtétek során néhány műtéti metszésből felkeressük a fő vénatörzseket (vena saphena magna és parva), majd a lekötések között átvágjuk. A lágyékhajlatban vagy a térdhajlatban, ahol az ér a mélyvénába ömlik, lekötjük az oldalágakat is (crossectomia), majd az érbe vezetett szondával a vénát eltávolítjuk, kihúzzuk a helyéről. Ilyenkor viszonylag komoly szöveti sérülést okozunk és az oldalágak is elszakadnak, ez a magyarázata a jelentős műtét utáni fájdalomnak és bevérzéseknek. Nem előnyös a lágyékhajlatban ejtett seb sem az elfertőződés veszélye és a tisztálkodás akadályozottsága miatt. Ha a beömlés körüli oldalágakat nem kötjük le, ez nem jár nagyobb kiújulási aránnyal, ezt több vizsgálat is igazolta, sőt ha modern műtét mellett (lézeres, rádiófrekvenciás) történik a crossectomia, valószínűbb az értörzsek újra kialakulása (neovaszkularizáció).

Több mint egy évtizede alkalmazzák már a metszések nélküliéren belüli (endovénás), minimálisan invazív műtéti eljárásokat. A nemzetközi utánvizsgálatok alapján a műtéti eredményesség, a kiújulási arány megegyezik a hagyományos visszérműtétek késői eredményeivel, a műtéti megterhelés azonban lényegesen kisebb, a szövődmények előfordulása minimálisra csökkenthető és az életminőség javulása egyértelműen gyorsabb, mint a hagyományos műtét esetén. Azokban az országokban, ahol megfelelő támogatást kapnak az új módszerek a biztosítótól, már csaknem kizárólag a modern vénasebészeti módszereket alkalmazzák!

Az utóbbi évtizedben elterjedt endoluminalis műtéti módszerek (lézeres műtét, rádiófrekvenciás abláció) új, költséges technikát alkalmaznak a betegek kényelme érdekében. E módszerek előnyei a hagyományos nyitott műtéttel szemben:

  • nincs műtéti metszés a lágyékhajlatban
  • minimális a műtét utáni bevérzés a szövetek között, ezért minimális a sebfájdalom
  • a műtét után közvetlenül felkelhet, lábra állhat a beteg, nincs szükség kórházi megfigyelésre, a műtétek ambulánsan elvégezhetőek
  • a műtét helyi érzéstelenítésben végezhető, nem szükséges gerincközeli érzéstelenítés vagy altatás
  • a nagyobb szúrások, metszések hiánya miatt jobbak az esztétikai eredmények
  • a műtét után pár nappal ismét munkába állhat, nincs hosszú táppénzes időszak
  • a hosszú távú eredmények nem különböznek a hagyományos műtét eredményeitől

A modern műtéti módszerek hátránya azok eszközigényessége és viszonylagos drágasága, melyet azonban a fent említett előnyök kompenzálnak. A rádiófrekvenciás és lézeres beavatkozást az Országos Egészségbiztosítási Pénztár jelenleg nem finanszírozza, ezért a betegeknek kell állniuk a műtét teljes költségét. Ha nemcsak a műtét árát nézzük, hanem a munkából kiesett időt, a műtéttel járó kényelmetlenséget, fájdalmat és az esztétikai eredményeket, a mérleg a modern műtétek javára billen.

Minden visszérkezelést részletes érsebészeti vizsgálat előz meg, így nem okozhat későbbi szövődményt egy fel nem ismert érszűkületből adódó sebgyógyulási zavar, a visszérbetegség, krónikus vénás elégtelenség okát kiderítve pedig nemcsak a felületes, látható bőrelváltozást kezeljük, hanem az alapbetegséget is.

A visszérbetegség kezelése komplex érsebészeti feladat, nemcsak kozmetológia!

RÁDIÓFREKVENCIÁS VISSZÉRMŰTÉT BUDAPESTEN

Budapesti rendelőnkben és műtéteinkhez Magyarországon elsőként alkalmazzuk az F Care Systems EVRF rádiófrekvenciás készülékét. A Belgiumban gyártott eszköz hazájában és Nagy-Britanniában a visszérműtétek mellett a kis és hajszálerek kezelésében évek óta standardnak számít, kiemelten ajánlják seprűvénák, pókhálóvénák, teleangiectasiák, vörös foltok és arcon elhelyezkedő hajszálértágulatok kezelésére. Az EVRF készülékkel ma már a világ több mint 30 országában végeznek kezeléseket és visszérműtéteket.

A rádiófrekvenciás visszérműtétekről bővebben itt olvashat >> Tovább

LÉZERES VISSZÉRMŰTÉT BUDAPESTEN

A rendelőnkben használt NeoLaser 1440 nm-es diódalézer egyaránt alkalmas a kis pókhálóvénák és a nagyobb oldalágak ambuláns, valamint a nagy vénatörzsek és az összekötő (perforans) ágak, illetve a nagyobb oldalágak műtéti kezelésére. Míg az ambuláns kezelés helyileg alkalmazott hűtés mellett érzéstelenítést nem igényel, a nagyobb vénatörzsek műtéte helyi érzéstelenítésben történik, műtői körülmények között. A lábszárfekélyek kezelése kis energiájú lézerrel szintén ambuláns beavatkozás, bőrelváltozásokat a rendelőben, helyi érzéstelenítést alkalmazva távolítunk el.

A lézeres visszérműtétekről bővebben itt olvashat >> Tovább

KAPCSOLÓDÓ ORVOSAINK

DR. SZABÓ ATTILA PH.D

sebész, érsebész, visszérspecialista, intézetvezető

DR. KISS ATTILA

sebész, érsebész, visszérspecialista, 
helyettes szakmai vezető

DR. SZŰCS ISTVÁN

sebész, érsebész, visszérspecialista

KAPCSOLÓDÓ VIDEÓK

GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK

Ez több tényezőtől is függhet, köztük a visszérbetegség előrehaladottságától is. Dr. Szabó Attila az alapos vizsgálatok után erre a kérdésére is választ ad. Jelentkezzen be most!

A VP-Med Egészségcentrumba telefonon, emailen vagy online is be tud jelentkezni. Az online bejelentkezéshez kattintson ide. 

Telefonszámunk: 36 30 963 1363

Email címünk: info@vpmed.hu

Forduljon hozzánk bizalommal!

Az utóbbi évtizedekben rengeteget fejlődött az orvostechnika. Ennek köszönhetően kezeléseink eredménye hosszú távon nem különbözik a hagyományos műtéti eredményektől, ráadásul modern eszközeinkkel lényegesen kisebb a műtéti megterhelés és a kockázat!

Ide kattintva tájékozódhat diagnosztikai vizsgálataink, lézeres, rádiófrekvenciás, valamint egyéb terápiás kezeléseink árairól is. A személyre szabott kezelés kiválasztását minden esetben alapos vizsgálat előzi meg.

A Dr. Szabó Attila által alkalmazott lézer nem okoz égési sérülést, hiszen a lézer fénye a bőr felsőbb rétegein akadálytalanul képes áthatolni, azt nem károsítja. A lézeres kezelés előnye, hogy szinte teljesen fájdalommentes, ráadásul a kezelés után pár nappal már munkába lehet állni. Többet szeretne tudni? Vegye fel velünk a kapcsolatot!

Ultrahang vizsgálattal dönthető el a mélyvénák állapota, ettől függ a műtét elvégezhetősége. Ha a mélyvénákban az áramlás nem megfelelő, és a vénás vér szállítására szükség van a felületes vénákra,  akkor nem szabad műtétet végezni.

Inkább a terhesség előtt, érdemes elvégezni a műtétet, mert a terhesség alatt tovább romlik az állapot, kialakulhat trombózis a hormonális és mechanikai hatások miatt.

A tág, kanyargós visszerek fala átalakul, elvesztik rugalmasságukat, az egészséges visszerek falában található simaizom átalakul kötőszövetté, így összehúzódni már nem tud. Feladatát továbbiakban nem tudja ellátni, sőt fokozza a panaszokat, tehát eltávolítása javasolt.